2019-11-20   14:07:48
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

31_S
Event 31, 50m Breaststroke Men 
 
WR: Adam Peaty (1994) 26.42 2015-08-04 
ER: Adam Peaty (1994) 26.42 2015-08-04 
NR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
14  Titenis Giedrius  1989  LITHUANIA    50 m  27.34   
12  Crespo Edgar  1989  ATLETICO    50 m  27.49   
645  Skagius Johannes  1995  SUNDSVALL  AH8595  50 m  27.54   
Obrovac Nikola  1998  MEDVESEAK    50 m  27.61   
53  Shymanovich Ilya  1994  BELARUS    50 m  27.63   
917  Aaltomaa Sami  1992  FINLAND  92A300  50 m  27.73   
78  Sidlauskas Andrius  1997  LITHUANIA    50 m  27.88   
942  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  27.93  AFR 
25  Scheie Bråthen Jørgen  1995  LAMBERTSET    50 m  28.08   
10  907  Tuomola Andrei  1989  FINLAND  89A037  50 m  28.56   
11  297  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  50 m  28.57   
12  916  Oksa Ossi  1988  FINLAND  88A200  50 m  28.64   
13  407  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  28.84   
14  526  Tour Niklas  1989  SK NEPTUN  AQ3789  50 m  28.88   
15  522  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  29.03   
16  429  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  29.10   
17  826  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  29.13   
18  93  Haarsaker Christoffer Tofte  1993  BERGEN    50 m  29.15   
19  26  Klippenberg Grindhe Andre  2000  LAMBERTSET    50 m  29.20   
20  236  Fardal Thomas  1997  BÆRUM    50 m  29.25   
21  433  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  29.33   
22  204  Pyykkönen Kalle  1996  TAMPERE  96A549  50 m  29.41   
23  237  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  BÆRUM  M010600TOM01  50 m  29.44   
24  729  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  29.44   
25  198  Kulmala Atte  1998  TAMPERE  98B262  50 m  29.48   
26  703  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  29.48   
27  771  Fürst Andreas  1990  VÄSBY SS  AE1990  50 m  29.78   
28  781  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  29.84   
29  144  Vang Bengt  1999  OSLO IL    50 m  29.91   
30  197  Koskinen Werneri  1998  TAMPERE  98A828  50 m  30.11   
31  476  Nilsson Felix  1990  MKK  AM6590  50 m  30.20   
32  265  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  30.23   
33  251  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  30.28   
34  414  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  30.31   
35  434  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  30.36   
36  498  Dahlgren Johan  1986  SK NEPTUN  AB4986  50 m  30.49   
37  846  Andersson Daniel  1997  UDDEVALLA  AQ7197  50 m  30.51   
38  769  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  30.53   
39  421  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  30.63   
40  406  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  30.75   
41  477  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  30.75   
42  541  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  30.76   
43  841  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  30.78   
44  335  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  30.79   
45  445  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  50 m  30.82   
46  822  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  50 m  30.85   
47  929  Bernek Peter  1992  BVSC ZUGLO    50 m  30.90  AFR 
48  379  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  50 m  30.92   
49  361  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  31.10   
50  723  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  31.14   
51  637  Hammarlund Emil  1995  SUNDSVALL  AT1195  50 m  31.16   
52  96  Heimnes Andreas  1999  ÅSTVEIT SK    50 m  31.19   
53  678  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  31.20   
54  878  Wilkman Dennis  1998  SPIF SF  AE6198  50 m  31.20   
55  311  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  31.28   
56  88  Refseth Ådne Vike  1997  DELFANA    50 m  31.34   
57  354  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  31.34   
58  687  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  31.40   
59  87  Omarsson Omar  2000  DELFANA    50 m  31.42   
60  107  Jokinen Tuomas  2001  CETUS Cet  01A556  50 m  31.48   
61  448  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  31.52   
62  416  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  31.64   
63  873  Puoti Carlandrea  1999  SPIF SF  AX9999  50 m  31.76   
64  793  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  31.77   
65  85  Hallaråker Sander  1999  DELFANA    50 m  31.81   
66  174  Ruohtula Roope  2000  JOENSUUN  00A565  50 m  31.81   
67  792  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  31.81   
68  206  Rautaporras Olli  2000  TAMPERE  00A795  50 m  31.83   
69  672  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  50 m  31.84   
70  388  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  31.93   
71  171  Eiserbeck Roope  1999  JOENSUUN  99A294  50 m  32.01   
72  402  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  32.01   
73  357  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  32.15   
74  711  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  32.21   
75  789  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  32.22   
76  428  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  32.27   
77  751  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  32.28   
78  403  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  32.29   
79  464  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  32.33   
80  638  Hiltonsson Jonathan  2000  SUNDSVALL  AH1300  50 m  32.40   
81  196  Koskinen Walentin  2000  TAMPERE  00A343  50 m  32.60   
82  851  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  32.72   
83  559  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  32.73   
84  279  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  32.77   
85  759  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  32.77   
86  705  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  50 m  32.78   
87  277  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  32.84   
88  423  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  32.97   
89  855  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  32.97   
90  39  Vik Simen  1999  SANDNES    50 m  33.01   
91  44  Bratli Birger  1998  SKJETTEN    50 m  33.22   
92  633  Balkerud Felix  2001  SUNDSVALL  AH1301  50 m  33.26   
93  482  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  33.33   
94  780  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  50 m  33.41   
95  872  Nilsson-Deya Tyrone  2001  SPIF SF  AS7901  50 m  33.48   
96  667  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  33.49   
97  893  Laurusonis Mantas  2000  ULLENSAKER    50 m  33.52   
98  83  Wiik Oscar  2000  AALESUND    50 m  33.53   
99  127  Sørensen Andreas Eklundh  2001  HELSINGØR  0171AF  50 m  33.54   
100  731  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  33.65   
101  554  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  33.67   
102  593  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  33.67   
103  126  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  33.68   
104  418  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  33.68   
105  849  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  33.72   
106  244  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  33.73   
107  Kristofik Martin  1998  PBPO  SVK11687  50 m  33.85   
108  483  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  33.97   
109  271  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  50 m  34.03   
110  595  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  50 m  34.06   
111  693  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  34.06   
112  749  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  34.22   
113  843  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  50 m  34.27   
114  175  Vartiainen Miiro  2001  JOENSUUN  01A340  50 m  34.33   
115  727  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  34.52   
116  286  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  50 m  34.54   
117  268  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  50 m  34.56   
118  276  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  34.58   
119  774  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  34.63   
120  404  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  34.68   
121  671  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  34.91   
122  466  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  34.99   
123  874  Sidorov Alexandr  2002  SPIF SF  AN5702  50 m  35.49   
124  860  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  36.97   
125  619  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  50 m  38.70   
126  75  Forsman Karl  1996  SK ÄGIR  AY9396  50 m  43.00   
127  408  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  25 m  28.78   
128  258  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  30.38   
129  338  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  30.39   
130  324  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  32.18   
131  661  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  33.09   
132  530  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  25 m  33.31   
133  459  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  34.24   
134  785  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  34.65   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  09 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner