2019-11-20   21:53:22
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

32_S
Event 32, 200m Butterfly Women 
 
WR: Liu Zige (1989) 2:01.81 2009-10-21 
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 
NR: Micha Östergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
884  Hosszu Katinka  1989  IRON AQUA    50 m  2:04.27   
898  Hentke Franziska  1989  GERMANY    50 m  2:05.77   
49  van Berkel Martina  1989  HEIDELBERG  346326  50 m  2:11.20   
35  Ntountounaki Anna  1995  GREECE    50 m  2:12.77   
Hufnagl Claudia  1996  USC GRAZ    50 m  2:13.28   
238  Løvberg Emilie  1995  BÆRUM  K040795EMI01  50 m  2:13.30   
796  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:17.01   
940  Kanapienyte Beatrice  1999  LITHUANIA    50 m  2:18.29  AFR 
115  Ruohoniemi Tanja  1995  CETUS Cet  95A598  50 m  2:18.83   
10  914  Kortetjärvi Hilla  1996  FINLAND  96A676  50 m  2:19.38   
11  Gerzova Dominika  1999  TJ KRNOV    50 m  2:20.04   
12  679  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:20.63   
13  326  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  2:20.75   
14  564  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:21.36   
15  232  Munkholm Christina  1996  DENMARK  9672AB  50 m  2:21.76   
16  262  Eriksson Anna  1999  ESKILSTUNA  AI0499  50 m  2:22.69   
17  827  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  2:22.86   
18  888  Rimmereide Camilla  2000  ULLENSAKER    50 m  2:22.89   
19  352  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:24.16   
20  30  Lenéa Remøy Augusta  1999  LAMBERTSET    50 m  2:24.90   
21  492  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:25.01   
22  348  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:25.29   
23  385  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  2:25.34   
24  612  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  2:25.50   
25  649  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:25.62   
26  578  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  2:26.34   
27  528  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  2:26.91   
28  34  Vo Jennifer  2000  LAMBERTSET    50 m  2:26.96   
29  344  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:27.08   
30  40  Vik Eline  2002  SANDNES    50 m  2:27.36   
31  604  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:27.51   
32  86  Olsen Susann Pleym  1997  DELFANA    50 m  2:27.92   
33  395  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:28.12   
34  805  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:28.17   
35  485  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:29.29   
36  207  Rautiainen Hanna  1999  TAMPERE  99A515  50 m  2:29.51   
37  264  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:30.39   
38  200  Manner Mila  2001  TAMPERE  01A167  50 m  2:31.51   
39  517  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  2:31.58   
40  500  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  2:31.59   
41  603  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:32.03   
42  691  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:33.01   
43  832  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:33.84   
44  767  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  2:34.45   
45  778  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  2:35.15   
46  828  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:35.46   
47  495  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  50 m  2:35.95   
48  877  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  2:37.13   
49  430  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:37.18   
50  341  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:37.96   
51  334  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  2:38.54   
52  641  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  2:39.81   
53  607  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:40.13   
54  267  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  2:41.02   
55  653  Gustafsson Rebecka  1998  SÖDERTÄLJE  AH4698  50 m  2:41.96   
56  658  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:41.98   
57  261  Bäckström Saga  2002  ESKILSTUNA  AD9202  50 m  2:41.99   
58  815  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  2:43.04   
59  809  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  2:44.03   
60  670  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  50 m  2:44.18   
61  594  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  50 m  2:45.81   
62  748  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  2:46.91   
63  460  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  2:53.55  AFR 
64  266  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  2:55.69   
65  443  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  2:58.38   
66  757  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  50 m  3:02.54   
67  308  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  25 m  2:18.82   
68  465  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  25 m  2:22.58   
69  333  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  25 m  2:23.58   
70  337  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  25 m  2:31.72   
71  552  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  2:36.38   
72  617  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  2:43.14   
73  176  Wegelius Vilhelmiina  2002  JOENSUUN  02A466  25 m  2:44.45   
74  858  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  2:54.23   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  09 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner