2019-11-15   22:39:31
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

33_S
Event 33, 800m Freestyle Men 
 
WR: Lin Zhang (1987) 7:32.12 2009-07-29 
ER: Gregorio Paltrinieri (1994) 7:40.81 2015-08-05 
NR: Pal Joensen (1990) 7:45.55 2011-07-26 
SR: Victor Johansson (1998) 7:56.64 2016-07-09 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
41  Christiansen Henrik  1996  SKJETTEN    50 m  7:48.26   
351  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  7:56.64   
939  Dudas Daniel  1994  IRON AQUA    50 m  8:05.90  AFR 
72  Mortensen Óli  1996  HOVEDSTAD  9603AN  50 m  8:13.84   
217  Gidskehaug Erik Årsland  1997  MADLA SK    50 m  8:14.15   
23  Piiroinen Eetu  1995  VASA  95A743  50 m  8:15.10   
296  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  8:15.83   
486  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  8:17.25   
346  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  8:18.13   
10  935  Rapp Clemens  1989  NECKARSULM    50 m  8:20.00  AFR 
11  810  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  8:21.76   
12  38  Dimitriou Dimitrios  1997  GREECE    50 m  8:26.54   
13  156  Gardshodn Marius Ihlen  1998  HAVNAR    50 m  8:27.38   
14  505  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  8:27.87   
15  90  Urdal Sondre Saltnes  1999  DELFANA    50 m  8:28.07  AFR 
16  252  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  8:28.49   
17  355  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  8:28.52   
18  469  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  8:33.93   
19  336  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  8:35.29   
20  307  Vikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  8:36.06   
21  291  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  8:36.81   
22  786  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  8:37.29   
23  487  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  8:39.08   
24  33  Toth Patrick  2000  LAMBERTSET    50 m  8:40.55   
25  218  Jørgensen Christoffer Solberg  1996  MADLA SK    50 m  8:40.99   
26  350  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  8:41.03   
27  221  Turøy Jens Petter  1999  MADLA SK    50 m  8:41.11   
28  570  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  8:42.28   
29  103  Aateigen Dennis  2001  TEAM SØR    50 m  8:42.81   
30  738  Forsström Erik  1999  UPSALA S  AO9399  50 m  8:43.91   
31  353  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  8:44.45   
32  43  Aanesen Viktor  1999  SKJETTEN    50 m  8:45.86   
33  461  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  8:46.74   
34  360  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  8:46.85   
35  210  Kuusisto Elias  1999  AURAJOEN  99A373  50 m  8:46.98   
36  530  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  8:46.98   
37  770  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  8:49.35   
38  215  Aikio Espen  2000  MADLA SK    50 m  8:49.63   
39  405  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  8:50.68   
40  248  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  8:52.14   
41  646  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  8:52.71   
42  22  Tähtivuori Aaro  1998  HELSINGFOR  98A584  50 m  8:53.33   
43  323  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  8:54.04   
44  521  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  8:54.43   
45  158  Nattestad Niels  1998  HAVNAR    50 m  8:55.52   
46  739  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  8:56.16   
47  343  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  50 m  8:57.59   
48  494  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  8:58.74   
49  152  Dam Johan  2002  HAVNAR    50 m  9:04.49   
50  824  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  9:00.32  RES 
51  362  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  9:02.76  RES 
52  299  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  9:03.53  RES 
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  09 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner