2019-06-25   02:42:42
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

Document
Startlist
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 1 (20) A flight
WR: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05
ER: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05
NR: Jakob Andkjaer (1985) 22.93 2009-07-27
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18
SJ: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06
Kvaltider: VM 23.67 Universiaden 24.19
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
840 0 Victor Zetterman 1995 ÖSA SWE 25.88
468 1 Eric Hinderup 1998 MKK SWE 25.77
538 2 Oscar Sjöblad 1997 NKK SWE 25.72
429 3 Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN SWE 25.67
416 4 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA SWE 25.66
122 5 Ömer Faruk Benli 1993 HELSINGØR DEN 25.67
541 6 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ SWE 25.71
259 7 William Brand 1998 ESKILSTUNA SWE 25.76
841 8 Edward Eliasson 1997 SS04 SWE 25.86
390 9 Johan Rydahl 2001 KARLSTAD SWE 25.90
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 2 (20) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
863 0 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF SWE 25.57
411 1 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SWE 25.55
484 2 Robin Andréasson 1988 MASS SWE 25.50
733 3 Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM SWE 25.46
62 4 Viktar Krasochka 1996 BELARUS BLR 25.41
234 5 Jakob Bernstein 1995 BÆRUM NOR 25.46
448 6 David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS SWE 25.50
405 7 Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SWE 25.51
64 8 Maksim Dzialendzik 1996 BELARUS BLR 25.55
537 9 Hugo Rydberg 1998 NKK SWE 25.57
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 3 (20) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
852 0 Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SWE 25.31
891 1 Henrik Aspegren 1999 ULLENSAKER NOR 25.11
80 2 Sigurd Holten Bøen 1997 AALESUND NOR 24.75
237 3 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 BÆRUM NOR 24.34
63 4 Yahor Dodaleu 1993 BELARUS BLR 23.87
906 5 Riku Pöytäkivi 1993 FINLAND FIN 24.28
833 6 Jonathan Kling 1993 ÖSA SWE 24.61
502 7 Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN SWE 24.93
912 8 Teemu Vuorela 1994 FINLAND FIN 25.19
692 9 Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON SWE 25.39
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 4 (20) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
354 0 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING SWE 25.22
205 1 Jaakko Rautalin 1989 TAMPERE FIN 25.09
54 2 Anton Latkin 1994 BELARUS BLR 24.74
288 3 Jesper Björk 1993 HS SWE 24.34
79 4 Deividas Margevicius 1995 LITHUANIA LTU 23.86
290 5 Christoffer Carlsen 1992 HS SWE 24.20
317 6 Mika Persson 1998 HÖGANÄS SWE 24.58
99 7 Markus Lie 1995 ÅSTVEIT SK NOR 24.79
933 8 Quy Phuoc Hoang 1993 BVSC ZUGLO VIE 25.18
536 9 Hampus Lovinge 1998 NKK SWE 25.35
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 5 (20) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
167 0 Mikael Laakso 1997 RIIHIMÄEN FIN 25.20
677 1 Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN SWE 24.95
32 2 Niksja Stojkovski 1994 LAMBERTSET NOR 24.72
61 3 Artsiom Machekin 1991 BELARUS BLR 24.32
52 4 Yauhen Tsurkin 1990 BELARUS BLR 23.42
56 5 Viktar Staselovich 1994 BELARUS BLR 24.00
915 6 Anton Herrala 1993 FINLAND FIN 24.54
188 7 Eemil Varho 1997 RAUMAN FIN 24.75
666 8 Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE SWE 25.14
12 9 Edgar Crespo 1989 ATLETICO PAN 25.32
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 6 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
0
743 1 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S SWE 31.77
459 2 Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE SWE 31.37
456 3 Lukas Miderbäck 2003 SK LÖDDE SWE 30.87
384 4 Linus Andersson 2001 KARLSTAD SWE 30.28
785 5 Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS SWE 30.38
812 6 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS SWE 30.89
375 7 Marcus Barkrot 2002 KARLSKRONA SWE 31.73
8
9
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 7 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
279 0 Max Feng 2001 GÖTEBORG SWE 30.07
795 1 Felix Öberg 2001 VÄSTERVIK SWE 30.04
418 2 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA SWE 30.01
483 3 Elias Persson 2002 SS MORA SWE 29.97
285 4 Gustav Vallin 2001 GÖTEBORG SWE 29.87
383 5 David Albringer 2001 KARLSTAD SWE 29.94
166 6 Mats Fjogstad Tobiassen 2002 BRYNE SK NOR 29.99
742 7 Philip Rosvall 2001 UPSALA S SWE 30.04
374 8 Axel Auer 2003 KARLSKRONA SWE 30.05
404 9 Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA SWE 30.18
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 8 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
397 0 John Aldrin 2001 KATRINEHOL SWE 29.79
775 1 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS SWE 29.48
206 2 Olli Rautaporras 2000 TAMPERE FIN 29.35
398 3 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL SWE 29.30
855 4 Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG SWE 29.22
410 5 Simon Bonnevier 2001 LANDSKRONA SWE 29.25
496 6 Simon Blom 1999 SK NEPTUN SWE 29.34
632 7 Carl Wennerholm 2002 SKK SWE 29.46
269 8 Anton Jönsson 2001 ESLÖVS SS SWE 29.54
554 9 Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON SWE 29.84
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 9 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
85 0 Sander Hallaråker 1999 DELFANA NOR 29.16
735 1 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS SWE 29.11
88 2 Ådne Vike Refseth 1997 DELFANA NOR 29.04
388 3 August Mathisen 2001 KARLSTAD SWE 28.85
739 4 Carl Göransson 2000 UPSALA S SWE 28.79
338 5 Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S SWE 28.83
760 6 Noah Svensson 1999 VÄRNAMO SS SWE 29.00
875 7 David Stålmarck 2001 SPIF SF SWE 29.11
693 8 Erik Boos 1999 SK TRITON SWE 29.12
184 9 Matias Pennanen 2001 PORIN FIN 29.19
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 10 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
369 0 Harald Madebrink 1998 KALMAR SS SWE 28.75
371 1 Atis Stikáns 1999 KALMAR SS SWE 28.70
671 2 Fredric Vernqvist 1998 SÖDERTÄLJE SWE 28.63
175 3 Miiro Vartiainen 2001 JOENSUUN FIN 28.49
789 4 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS SWE 28.46
91 5 Petter Strand Kolaas 1999 DELFANA NOR 28.49
171 6 Roope Eiserbeck 1999 JOENSUUN FIN 28.54
860 7 Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG SWE 28.66
634 8 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL SWE 28.70
820 9 Oscar Gullberg 1999 ÅKERSBERGA SWE 28.75
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 11 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
174 0 Roope Ruohtula 2000 JOENSUUN FIN 28.39
362 1 Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING SWE 28.36
531 2 Robin Björklund 2002 NJURUNDA SWE 28.34
872 3 Tyrone Nilsson-Deya 2001 SPIF SF SWE 28.25
249 4 Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD SWE 28.19
366 5 Anton Hong 2000 KALMAR SS SWE 28.19
179 6 Leevi Suhonen 1999 JYVÄSKYLÄ FIN 28.27
244 7 William Kerman 2001 ANDERSTORP SWE 28.34
379 8 Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA SWE 28.38
277 9 Philip Borgström Bishop 1999 GÖTEBORG SWE 28.40
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 12 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
428 0 Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN SWE 28.17
562 1 Primus Olsson 2000 SK RAN SWE 28.12
194 2 Tatu Hörkkö 2001 TAMPERE FIN 28.08
128 3 Villads Bomholt Larsen 2001 HELSINGØR DEN 28.02
39 4 Simen Vik 1999 SANDNES NOR 27.98
868 5 Elias Hysing 2000 SPIF SF SWE 28.00
455 6 Ian Hangård 2002 SK LÖDDE SWE 28.08
676 7 Daniel Jonsson 1999 SÖDERTÖRN SWE 28.12
107 8 Tuomas Jokinen 2001 CETUSCet FIN 28.16
893 9 Mantas Laurusonis 2000 ULLENSAKER NOR 28.17
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 13 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
620 0 Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN SWE 27.93
246 1 Daniel Karlsson 2001 BOTK-RÖNN SWE 27.92
309 2 Dante Vollmer 2001 HS SWE 27.85
104 3 Eetu Alitalo 1999 CETUSCet FIN 27.80
758 4 Robin Pettersson 2000 VÄRNAMO SS SWE 27.74
186 5 Lauri Törmä 2000 PORIN FIN 27.79
769 6 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS SWE 27.80
372 7 Garri Svensson 2000 KALMAR SS SWE 27.88
470 8 William Lindblom 1998 MKK SWE 27.93
621 9 Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SWE 27.96
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 14 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
129 0 Felix Burmester 1999 HELSINGØR DEN 27.70
654 1 Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SWE 27.64
570 2 Alexander Trudov 1999 S 71 SWE 27.50
546 3 Victor Bergstrand 2000 POSEIDON SWE 27.47
135 4 Adam Fedorcsak 2001 OSLO IL NOR 27.38
780 5 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS SWE 27.44
87 6 Omar Omarsson 2000 DELFANA NOR 27.47
834 7 Isak Meding 1998 ÖSA SWE 27.54
473 8 Anders Ludvigsson 2000 MKK SWE 27.70
360 9 Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING SWE 27.72
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 15 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
713 0 Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM SWE 27.35
357 1 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING SWE 27.33
482 2 Edvin Persson 1999 SS MORA SWE 27.27
438 3 Mattias Grynning 1999 LASS SWE 27.17
681 4 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN SWE 27.11
82 5 Mathias Rørstad Thorvik 1998 AALESUND NOR 27.14
687 6 Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN SWE 27.26
387 7 Elias Haglund 1996 KARLSTAD SWE 27.29
548 8 Alexander Dahlén 1999 POSEIDON SWE 27.34
2 9 Martin Kristofik 1998 PBPO SVK 27.37
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 16 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
618 0 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN SWE 27.04
199 1 Teemu Lehtonen 2000 TAMPERE FIN 27.01
879 2 Alfred Åström 1997 SPIF SF SWE 26.95
792 3 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK SWE 26.94
221 4 Jens Petter Turøy 1999 MADLA SK NOR 26.88
696 5 Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA SWE 26.92
353 6 Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING SWE 26.94
426 7 Robin Sandgren 1997 SK LAXEN SWE 26.98
136 8 Andre Gregussen 2001 OSLO IL NOR 27.02
138 9 Martin Ross Hemminghytt 1998 OSLO IL NOR 27.11
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 17 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
637 0 Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL SWE 26.83
220 1 Kristian Nygård Solvik 1999 MADLA SK NOR 26.81
414 2 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA SWE 26.78
345 3 Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SWE 26.76
299 4 Alexander Löfqvist 1999 HS SWE 26.74
823 5 Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM SWE 26.74
177 6 Danila Dobrzhanskiy 1998 JYVÄSKYLÄ FIN 26.78
434 7 Petter Cyrén 1996 LASS SWE 26.80
117 8 Topias Vainio 1997 CETUSCet FIN 26.83
856 9 Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG SWE 26.86
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 18 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
699 0 Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG SWE 26.70
582 1 Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS SWE 26.65
723 2 David Kruthammar 1997 TÄBY SIM SWE 26.57
558 3 Gustav Östlund 2000 POSEIDON SWE 26.45
559 4 Richard Berg 1998 SK RAN SWE 26.45
917 5 Sami Aaltomaa 1992 FINLAND FIN 26.45
323 6 Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SWE 26.49
260 7 Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SWE 26.65
141 8 Marius Nygaard 1997 OSLO IL NOR 26.66
557 9 Jesper Olsson 1998 POSEIDON SWE 26.73
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 19 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
81 0 William Ruud Schmidt 1999 AALESUND NOR 26.43
746 1 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG SWE 26.39
361 2 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING SWE 26.38
436 3 Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS SWE 26.32
659 4 Henry Kerman 1997 SÖDERTÄLJE SWE 26.27
663 5 Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE SWE 26.28
750 6 Albin Larsson 1998 VARBERG SWE 26.36
124 7 Julius Munk 2000 HELSINGØR DEN 26.38
311 8 Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND SWE 26.42
291 9 Dennis Dukic 2000 HS SWE 26.45
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 20 (20) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
770 0 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS SWE 26.22
529 1 Erik Björklund 1998 NJURUNDA SWE 26.15
289 2 Joachim Bratt 1995 HELSINGØR SWE 26.03
939 3 Daniel Dudas 1994 IRON AQUA HUN 25.97
425 4 John Olsson 1995 SK LAXEN SWE 25.93
204 5 Kalle Pyykkönen 1996 TAMPERE FIN 25.94
94 6 Christian Tronvoll 1994 BERGEN NOR 26.01
355 7 Markus Malm 1997 JÖNKÖPING SWE 26.13
580 8 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS SWE 26.20
556 9 Gergö Nagy 1995 POSEIDON SWE 26.25
2017-04-07 19:31:01
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner