2019-01-17   13:03:14
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

2_S
Event 2, 200m Freestyle Women 
 
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
NR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
884  Hosszu Katinka  1989  IRON AQUA    50 m  1:55.41   
611  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  1:55.88   
930  Verraszto Evelin  1989  BVSC ZUGLO    50 m  1:58.16  AFR 
73  Köhler Sarah  1994  FRANKFURT  154579  50 m  1:58.58   
223  Bro Signe  1999  DENMARK  9942AA  50 m  1:59.33   
28  Løvberg Marte  1999  LAMBERTSET    50 m  2:01.67   
508  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  2:02.40   
232  Munkholm Christina  1996  DENMARK  9672AB  50 m  2:02.61   
113  Otava Aino  1999  CETUS Cet  99A484  50 m  2:02.77   
10  48  Kost Nina  1995  HEIDELBERG  160482  50 m  2:02.79   
11  900  Rieder Celine  2001  GERMANY    50 m  2:03.20   
12  241  Stenseth Stine Lise  1900  BÆRUM    50 m  2:03.37   
13  76  Meilutyte Ruta  1997  LITHUANIA    50 m  2:03.48   
14  344  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:03.64   
15  57  Khitraya Yulia  1989  BELARUS    50 m  2:04.37   
16  227  Bro Sarah  1996  DENMARK  9686AE  50 m  2:04.51   
17  240  Smith Majken  1997  BÆRUM    50 m  2:04.81   
18  49  van Berkel Martina  1989  HEIDELBERG  346326  50 m  2:05.09   
19  934  Hassler Julia  1993  HEIDELBERG    50 m  2:05.50  AFR 
20  101  Rypestøl Malene  2001  VARODD SK    50 m  2:05.89   
21  235  Clausen Maria Thompson  1996  BÆRUM    50 m  2:06.17   
22  796  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:06.26   
23  465  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  2:06.49   
24  914  Kortetjärvi Hilla  1996  FINLAND  96A676  50 m  2:06.55   
25  242  Øritsland Hedda  1999  BÆRUM  K080199HED01  50 m  2:06.65   
26  308  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  2:07.13   
27  597  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  2:07.13   
28  322  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:07.18   
29  679  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:07.20   
30  664  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:07.35   
31  772  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:07.39   
32  888  Rimmereide Camilla  2000  ULLENSAKER    50 m  2:07.66   
33  Gerzova Dominika  1999  TJ KRNOV    50 m  2:08.15   
34  489  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:08.26   
35  50  Zyprian Lil  1998  HEIDELBERG  190816  50 m  2:08.29   
36  422  Bielicz Linnéa  1994  SK LAXEN  BJ3294  50 m  2:08.32   
37  333  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:08.39   
38  20  Oura Vilma  2001  HELSINGFOR  01A310  50 m  2:08.41   
39  668  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:08.63   
40  30  Lenéa Remøy Augusta  1999  LAMBERTSET    50 m  2:08.80   
41  569  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:08.89   
42  622  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:08.94   
43  492  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:08.98   
44  34  Vo Jennifer  2000  LAMBERTSET    50 m  2:09.05   
45  545  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  2:09.08   
46  21  Ruotsalainen Vilma  1996  HELSINGFOR  96A597  50 m  2:09.27   
47  298  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:09.30   
48  523  Segerbrand Tiffani  1999  SK NEPTUN  AI0699  50 m  2:09.40   
49  762  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  2:09.46   
50  263  Eriksson Lisa  1998  ESKILSTUNA  AN3898  50 m  2:09.62   
51  149  Kazi Sara  1999  RAISION  99A752  50 m  2:09.66   
52  640  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  2:09.69   
53  901  Kaare Kertu  2002  ORCA    50 m  2:09.80   
54  130  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  2:09.85   
55  310  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  2:09.90   
56  300  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  2:10.03   
57  293  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  2:10.17   
58  630  Rosenquist Ebba  1989  SKK  AI6489  50 m  2:10.49   
59  643  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  2:10.52   
60  356  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  2:10.73   
61  306  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  2:10.94   
62  658  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:11.08   
63  586  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  2:11.31   
64  143  Stoebner Sara  1998  OSLO IL    50 m  2:11.37   
65  721  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  2:11.53   
66  606  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  2:11.58   
67  121  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  2:11.64   
68  320  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  2:12.01   
69  352  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:12.03   
70  603  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:12.37   
71  84  Bjørlykke Silje Mari  2000  AALESUND    50 m  2:12.39   
72  89  Reinertsen Karianne  1997  DELFANA    50 m  2:12.40   
73  909  Bruneau Julia  1999  FINLAND  99A066  50 m  2:12.40   
74  889  Hoseth Emilia  2000  ULLENSAKER    50 m  2:12.41   
75  417  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  2:12.42   
76  219  Småvik Benedikte  2002  MADLA SK    50 m  2:12.43   
77  40  Vik Eline  2002  SANDNES    50 m  2:12.93   
78  386  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  2:12.94   
79  92  Farkas Julia  1996  BERGEN    50 m  2:12.95   
80  441  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  2:13.06   
81  114  Riihinen Ronja  2000  CETUS Cet  00A801  50 m  2:13.12   
82  200  Manner Mila  2001  TAMPERE  01A167  50 m  2:13.16   
83  321  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  2:13.28   
84  467  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  2:13.29   
85  385  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  2:13.42   
86  439  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  2:13.42   
87  829  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  2:13.71   
88  337  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  2:13.91   
89  842  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  50 m  2:13.99   
90  216  Endregaard Julie Borsheim  2001  MADLA SK    50 m  2:14.02   
91  807  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  2:14.13   
92  282  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:14.24   
93  802  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:14.37   
94  649  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:14.59   
95  192  Hammar Heini  1999  TAMPERE  99A148  50 m  2:14.62   
96  577  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  2:14.71   
97  629  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  2:14.74   
98  334  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  2:14.82   
99  685  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  2:15.10   
100  264  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:15.32   
101  756  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:15.32   
102  568  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  2:15.46   
103  700  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  2:15.49   
104  604  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:15.76   
105  697  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  2:16.25   
106  761  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  50 m  2:16.53   
107  665  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  2:16.65   
108  180  Kaunisto Emmi  2002  PORIN  02A031  50 m  2:16.75   
109  273  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  50 m  2:16.97   
110  859  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:17.33   
111  728  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  50 m  2:17.58   
112  598  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  2:17.60   
113  131  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  2:17.61   
114  817  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  2:17.69   
115  172  Mononen Aino  2001  JOENSUUN  01A089  50 m  2:17.73   
116  382  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  50 m  2:17.91   
117  818  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:17.98   
118  100  Refstie Juni Helene Iversen  2001  VARODD SK    50 m  2:18.02   
119  481  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  2:18.31   
120  612  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  2:18.37   
121  430  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:18.67   
122  319  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  2:18.68   
123  134  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  2:18.79   
124  318  Widén Ida  2001  HÖGANÄS  AB3801  50 m  2:19.17   
125  109  Kellberg Laura  2003  CETUS Cet  03A441  50 m  2:19.38   
126  140  Lisken Malena Amelie  2003  OSLO IL    50 m  2:19.64   
127  686  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  2:19.83   
128  256  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  50 m  2:20.13   
129  566  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  2:20.28   
130  201  Mäkinen Roosa  1999  TAMPERE  99B038  50 m  2:20.29   
131  139  Kvalheim June Urdahl  1999  OSLO IL    50 m  2:20.33   
132  767  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  2:20.52   
133  462  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:20.56   
134  257  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  2:20.75   
135  714  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  2:20.94   
136  389  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  2:21.02   
137  890  Lund Astri  2000  ULLENSAKER    50 m  2:21.37   
138  552  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  2:21.53   
139  647  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  2:21.80   
140  176  Wegelius Vilhelmiina  2002  JOENSUUN  02A466  50 m  2:22.14   
141  460  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  2:22.40   
142  616  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  2:22.76   
143  560  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  2:22.87   
144  409  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  2:22.93   
145  395  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:22.95   
146  639  Mannela Sofia  2001  SUNDSVALL  AC9201  50 m  2:23.00   
147  480  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  50 m  2:23.77   
148  173  Raassina Pinja  2002  JOENSUUN  02A845  50 m  2:24.04   
149  280  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  50 m  2:24.51   
150  393  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  2:24.75   
151  602  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  50 m  2:25.60   
152  853  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  2:26.11   
153  608  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  2:26.23   
154  261  Bäckström Saga  2002  ESKILSTUNA  AD9202  50 m  2:27.05   
155  394  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  2:28.67   
156  754  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  2:28.77   
157  396  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  2:32.67   
158  644  Pettersson Nathalie  2002  SUNDSVALL  BP4602  50 m  2:40.52   
159  326  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  25 m  2:07.50   
160  110  Koivu Sini  1999  CETUS Cet  99A482  25 m  2:07.68   
161  682  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  25 m  2:07.73   
162  348  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:10.26   
163  819  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  2:11.85   
164  424  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  2:14.28   
165  576  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  25 m  2:16.08   
166  443  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:17.45   
167  415  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:22.96   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  07 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner