2019-03-20   08:56:50
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

3_S
Event 3, 400m Freestyle Men 
 
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 
NR: Mads Glaesner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
41  Christiansen Henrik  1996  SKJETTEN    50 m  3:46.37   
935  Rapp Clemens  1989  NECKARSULM    50 m  3:47.53  AFR 
938  Wojdak Wojciech  1996  BRZESKO    50 m  3:48.87  AFR 
351  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  3:50.21   
38  Dimitriou Dimitrios  1997  GREECE    50 m  3:50.81   
899  Wellbrock Florian  1997  GERMANY    50 m  3:52.91   
939  Dudas Daniel  1994  IRON AQUA    50 m  3:55.09  AFR 
933  Hoang Quy Phuoc  1993  BVSC ZUGLO    50 m  3:55.85  AFR 
23  Piiroinen Eetu  1995  VASA  95A743  50 m  3:56.15   
10  217  Gidskehaug Erik Årsland  1997  MADLA SK    50 m  3:57.31   
11  72  Mortensen Óli  1996  HOVEDSTAD  9603AN  50 m  3:59.38   
12  826  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  4:00.54   
13  800  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  4:00.75   
14  346  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  4:02.18   
15  120  Goguey Theo  1997  CLERMONTOI    50 m  4:02.45   
16  810  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:02.97   
17  486  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  4:04.41   
18  252  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:04.71   
19  327  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  4:04.92   
20  156  Gardshodn Marius Ihlen  1998  HAVNAR    50 m  4:05.36   
21  81  Schmidt William Ruud  1999  AALESUND    50 m  4:06.58   
22  353  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:07.02   
23  487  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:07.27   
24  83  Wiik Oscar  2000  AALESUND    50 m  4:10.15   
25  350  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  4:11.08   
26  505  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  4:11.34   
27  43  Aanesen Viktor  1999  SKJETTEN    50 m  4:11.48   
28  33  Toth Patrick  2000  LAMBERTSET    50 m  4:11.80   
29  148  Lehtonen Roope  1996  RAISION  96A083  50 m  4:12.18   
30  307  Vikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  4:12.33   
31  187  Martikainen Emil  1997  RAUMAN  97A535  50 m  4:12.50   
32  39  Vik Simen  1999  SANDNES    50 m  4:14.56   
33  786  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  4:14.97   
34  521  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  4:15.42   
35  654  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:16.04   
36  218  Jørgensen Christoffer Solberg  1996  MADLA SK    50 m  4:16.15   
37  169  Pullinen Jasper  1999  RIIHIMÄEN  99A036  50 m  4:17.07   
38  22  Tähtivuori Aaro  1998  HELSINGFOR  98A584  50 m  4:17.33   
39  470  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:17.68   
40  696  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  4:17.73   
41  570  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  4:18.28   
42  125  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  50 m  4:18.33   
43  461  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:18.48   
44  755  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  4:18.88   
45  530  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  4:18.98   
46  248  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  4:19.02   
47  870  Lentini Mattia  1988  SPIF SF  AR2788  50 m  4:19.10   
48  221  Turøy Jens Petter  1999  MADLA SK    50 m  4:19.19   
49  824  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:19.57   
50  891  Aspegren Henrik  1999  ULLENSAKER    50 m  4:20.71   
51  493  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  4:21.54   
52  770  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  4:21.80   
53  82  Thorvik Mathias Rørstad  1998  AALESUND    50 m  4:22.45   
54  291  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  4:22.63   
55  650  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  4:22.68   
56  883  Fessl Simon  1999  KNITTELFEL    50 m  4:23.31   
57  739  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:23.35   
58  362  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  4:23.46   
59  855  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:24.04   
60  90  Urdal Sondre Saltnes  1999  DELFANA    50 m  4:25.91   
61  152  Dam Johan  2002  HAVNAR    50 m  4:26.25   
62  215  Aikio Espen  2000  MADLA SK    50 m  4:26.99   
63  591  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  4:27.34   
64  244  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  4:27.58   
65  416  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  4:27.86   
66  360  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  4:27.90   
67  646  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  4:28.01   
68  175  Vartiainen Miiro  2001  JOENSUUN  01A340  50 m  4:28.11   
69  383  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  4:28.80   
70  893  Laurusonis Mantas  2000  ULLENSAKER    50 m  4:29.31   
71  868  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  4:29.38   
72  343  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  50 m  4:29.57   
73  532  Borgström Filip  2001  NJURUNDA  AK5101  50 m  4:31.79   
74  454  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  4:31.84   
75  642  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  4:31.94   
76  777  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  4:31.94   
77  636  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  4:32.23   
78  773  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  4:32.65   
79  270  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  4:33.39   
80  161  Jøntvedt Jon  2003  BRYNE SK    50 m  4:36.22   
81  625  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  4:36.55   
82  632  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  4:41.18   
83  803  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  4:42.68   
84  743  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  4:53.59   
85  87  Omarsson Omar  2000  DELFANA    25 m  4:08.86   
86  494  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  4:10.01   
87  158  Nattestad Niels  1998  HAVNAR    25 m  4:11.79   
88  145  Welschof Joshua  1999  OSLO IL    25 m  4:15.01   
89  166  Tobiassen Mats Fjogstad  2002  BRYNE SK    25 m  4:18.12   
90  562  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  4:33.88  RES 
91  583  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  4:34.04  RES 
92  766  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  4:35.92  RES 
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  07 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner