Program för UGP 3 2017, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 1
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
08:15 |
|
|
Arrangör |
Täby sim och Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
914 |
2 |
Ivar Lövefors |
2003 |
AY4903 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
851 |
3 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:30.91 |
1061 |
4 |
Petter Nors |
1999 |
AX7999 |
HELLAS SK |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1105 |
1 |
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.51 |
732 |
2 |
Oscar Broström |
2002 |
AX8502 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:25.07 |
848 |
3 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.24 |
1113 |
4 |
Victor Bäckström |
2003 |
aq1303 |
SKURU IK |
|
50m |
1:24.44 |
1059 |
5 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:25.88 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1089 |
1 |
Nils Bergman |
2001 |
AX2901 |
SKURU IK |
|
25m |
1:19.94 |
1042 |
2 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:19.31 |
902 |
3 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:16.48 |
736 |
4 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:17.11 |
733 |
5 |
Victor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:19.71 |
834 |
6 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1044 |
1 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:15.26 |
1104 |
2 |
Charles Randqvist |
2001 |
AY0701 |
SKURU IK |
|
50m |
1:14.23 |
829 |
3 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.74 |
919 |
4 |
Anton Olsson |
2001 |
AO0301 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:13.92 |
977 |
5 |
Oliver Dahlin |
2002 |
AV8502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:14.55 |
832 |
6 |
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
923 |
1 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:12.69 |
865 |
2 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:11.62 |
915 |
3 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:10.44 |
1031 |
4 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:10.96 |
898 |
5 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:12.08 |
1092 |
6 |
Edvin Eskilsson |
2002 |
AR8102 |
SKURU IK |
|
25m |
1:13.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
892 |
1 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.83 |
1051 |
2 |
Markus Sandh |
2002 |
AZ1302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:07.82 |
1101 |
3 |
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.24 |
970 |
4 |
Noah Stenström |
2000 |
AX4300 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:07.42 |
876 |
5 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.66 |
986 |
6 |
Tim Lundwall |
2001 |
AP7301 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:10.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
987 |
1 |
Oscar Norman |
1999 |
AK5599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.03 |
1027 |
2 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:02.51 |
850 |
3 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:01.37 |
734 |
4 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:01.73 |
1093 |
5 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
25m |
1:05.00 |
874 |
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.79 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
08:15 |
|