Program för Bockstensdoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 69
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:06 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 69, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (7) |
Sponsor: Greenmachine |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
593 |
3 |
Sandra Öberg |
2001 |
BG0401 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
|
59 |
4 |
Liv Johansson |
2002 |
BO0802 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:47.43 |
824 |
5 |
Ellen Jarl |
2002 |
BX4602 |
FALKENBERG |
|
25m |
2:00.56 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
194 |
1 |
Malva Antonsson |
2002 |
BU5402 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:46.59 |
162 |
2 |
Astrid Nyblom |
2002 |
AV6402 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:41.59 |
594 |
3 |
Wilma Öberg |
2001 |
BG9201 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:37.84 |
477 |
4 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
BM8602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:33.93 |
9 |
5 |
Anna Falk |
2001 |
BN9401 |
BORLÄNGE |
|
50m |
1:34.78 |
72 |
6 |
Ellinor Olesen |
2002 |
AS8202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:41.55 |
197 |
7 |
Ida Hildebrand |
2002 |
AL1602 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:46.06 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
915 |
1 |
Lisa Holberg |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
1:33.30 |
754 |
2 |
Lina Exerman |
2002 |
BA3402 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:33.06 |
571 |
3 |
Sofia Lindkvist |
2002 |
BL2602 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:31.19 |
160 |
4 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:30.03 |
338 |
5 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
AT1602 |
MASS |
|
25m |
1:30.88 |
109 |
6 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:32.90 |
151 |
7 |
Tufva Alexandersson |
2002 |
AV9202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:33.07 |
74 |
8 |
Hanna Palmér |
2002 |
BR1602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:33.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
159 |
1 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:29.57 |
536 |
2 |
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
SKK |
|
25m |
1:29.37 |
497 |
3 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:28.58 |
707 |
4 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
BH2602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:27.84 |
330 |
5 |
Wilma Ericsson |
2002 |
BE8602 |
MASS |
|
25m |
1:28.13 |
667 |
6 |
Malin Bothén |
2002 |
BQ4802 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:29.35 |
367 |
7 |
Magdalena Petersson |
2002 |
AA6602 |
MASS |
|
25m |
1:29.43 |
73 |
8 |
Sissy Olsson |
2001 |
BH1601 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:29.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
1 |
Amayah Bergman |
2002 |
BD1202 |
MASS |
|
25m |
1:25.51 |
494 |
2 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.97 |
314 |
3 |
Sofia Wallengren |
2002 |
AW3202 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:24.02 |
606 |
4 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.18 |
510 |
5 |
Clara Sundqvist |
2001 |
AU4801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:23.93 |
890 |
6 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
1:24.11 |
872 |
7 |
Astrid Hillesøy |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
1:25.00 |
344 |
8 |
Tina Hopmark |
2002 |
BE9602 |
MASS |
|
25m |
1:26.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
247 |
1 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:22.63 |
475 |
2 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:22.48 |
315 |
3 |
Wilma Åhling |
2002 |
AU6802 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:22.03 |
464 |
4 |
Linn Kramer |
2001 |
AD8801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:19.59 |
31 |
5 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:20.85 |
582 |
6 |
Sofie Back |
1999 |
AU0699 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:22.07 |
871 |
7 |
Ylva Hoffart |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
1:22.60 |
856 |
8 |
Aurora Oseland |
2000 |
|
Haldens SK |
|
50m |
1:23.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
234 |
1 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.34 |
295 |
2 |
Matilda Torén |
2001 |
AO1601 |
LIDKÖPING |
|
25m |
1:18.43 |
156 |
3 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:17.92 |
795 |
4 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
AD9499 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:15.54 |
554 |
5 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
25m |
1:17.79 |
860 |
6 |
Synne Lauritzen |
2001 |
|
Haldens SK |
|
50m |
1:18.17 |
491 |
7 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:19.27 |
255 |
8 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.56 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:06 |
|