Program för Wadköpingsdoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
19:25 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 38, 200m Frisim A+B Herrar |
Finaler (4) |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
|
Beräknad start 09:13 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Samuel Vestin |
2002 |
AJ2502 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:17.91 |
119 |
2 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
25m |
2:17.37 |
459 |
3 |
Marcus Nordh |
2000 |
AS7900 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:15.36 |
209 |
4 |
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
SKURU IK |
|
25m |
2:14.26 |
360 |
5 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
50m |
2:15.00 |
214 |
6 |
Edvin Eskilsson |
2002 |
AR8102 |
SKURU IK |
|
50m |
2:16.50 |
120 |
7 |
William Norland |
2001 |
AO0701 |
MASS |
|
25m |
2:17.47 |
171 |
8 |
Joakim Sühl |
2000 |
AH0500 |
NKK |
|
25m |
2:31.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
307 |
1 |
Max Fahlén |
2001 |
AM1101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:12.92 |
272 |
2 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
25m |
2:11.18 |
26 |
3 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:10.70 |
104 |
4 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
2:10.04 |
366 |
5 |
Robin Flyman |
1995 |
BA0795 |
ÖSA |
|
25m |
2:10.16 |
112 |
6 |
Leo Iséni |
2001 |
AE6301 |
MASS |
|
25m |
2:11.11 |
128 |
7 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
50m |
2:11.96 |
99 |
8 |
Torsten Bohlin |
1999 |
AX5999 |
MASS |
|
25m |
2:13.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
333 |
1 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:08.96 |
437 |
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
2:06.79 |
134 |
3 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
25m |
2:02.82 |
76 |
4 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:01.23 |
123 |
5 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
25m |
2:01.25 |
124 |
6 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
25m |
2:04.55 |
418 |
7 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
2:07.55 |
109 |
8 |
Linus Hagedorn |
2002 |
AI9702 |
MASS |
|
50m |
2:09.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:56.92 |
49 |
2 |
Elias Haglund |
1996 |
AJ9596 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:54.75 |
330 |
3 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:49.48 |
96 |
4 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
25m |
1:46.53 |
299 |
5 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
AJ1597 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:47.39 |
117 |
6 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
1:54.23 |
115 |
7 |
Christopher Jedel |
1995 |
AG7995 |
MASS |
|
25m |
1:55.20 |
136 |
8 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
25m |
1:58.12 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
19:25 |
|