2020-04-02   15:35:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 23/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  07:54   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor  Finaler (6) 
13 - 14 år: Trine Forss (2003) 1:06.04 2016-09-17 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
414  Erika Svennberg  2005  AQ0205  ÖSA    25m  1:44.26 
25  Ella Sjöbom  2005  AH3605  GRUMS SS    25m  1:33.98 
297  Cecilia Brunzell  2006  AF7806  VÄSTERÅS    25m  1:31.15 
216  Alva Furingsten  2006  AH5806  SKURU IK    50m  1:32.76 
399  Alma Mühr  2005  BI0405  ÖSA    25m  1:38.81 
327  Emilia Romberg  2005  AY6405  VÄSTERÅS    25m  1:46.52 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Agnes Wilde  2005  BB4805  KARLSTAD    25m  1:30.19 
210  Matilda Bergström  2005  AU9605  SKURU IK    25m  1:28.85 
286  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  1:27.49 
221  Nora Kovacs  2006  AP8406  SKURU IK    50m  1:26.60 
440  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  1:27.37 
230  Wilma Åhlen  2005  AO8205  SKURU IK    50m  1:27.89 
173  Emma Werner  2005  AF4605  NKK    25m  1:29.76 
300  Emilia Dahlström  2006  AR2806  VÄSTERÅS    25m  1:30.84 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
407  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  1:25.25 
411  Filippa Sjöholm Sundström  2003  BQ8203  ÖSA    25m  1:24.74 
38  Alina Umbaeva  2005  AG4605  GÄVLE SS    25m  1:22.60 
451  Elin Logander  2005  AS8605  STRÄNGNÄS    25m  1:21.78 
52  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    25m  1:21.83 
444  Wilma Pettersson  2004  BD4804  HK SIM    50m  1:23.30 
339  Sarah von der Burg  2004  AP6604  VÄSTERÅS    25m  1:25.00 
222  Emma Lidell  2005  BB8805  SKURU IK    25m  1:26.10 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Filippa Karlsson  2004  AF8804  KATRINEHOL    25m  1:21.41 
188  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    50m  1:20.95 
166  Stefanie Petrovic  2003  AL3803  NKK    25m  1:20.42 
244  Ida Kristiansson  2004  AX8204  SKÖVDE SS    25m  1:18.06 
183  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  1:18.11 
262  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  1:20.87 
62  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  1:21.18 
404  Josefina Näsén  2005  AF7805  ÖSA    25m  1:21.48 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
233  Olivia Östlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  1:16.99 
28  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  1:15.80 
36  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  1:14.58 
271  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  1:14.51 
110  Sara Hopmark  2004  AJ7204  MASS    25m  1:14.53 
316  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  VÄSTERÅS    25m  1:14.97 
318  Amalia Mowafy  2005  AP3805  VÄSTERÅS    25m  1:16.66 
260  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:17.77 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    25m  1:13.43 
242  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    25m  1:09.21 
373  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  1:08.89 
237  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    25m  1:02.63 
320  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  1:07.13 
47  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    25m  1:09.04 
301  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  1:11.30 
126  Clara Sjöstedt  2003  BG6603  MASS    25m  1:14.38 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  07:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner