2020-04-03   04:55:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 23/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  07:54   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
 
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor  Finaler (6) 
13 - 14 år: Trine Forss (2003) 59.06 2016-09-17 
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:00.39 2015-09-19 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Emma Werner  2005  AF4605  NKK    50m  1:24.86 
57  Elin Segerström  2007  AF7407  KARLSTAD    50m  1:20.16 
210  Matilda Bergström  2005  AU9605  SKURU IK    25m  1:17.21 
286  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  1:15.61 
216  Alva Furingsten  2006  AH5806  SKURU IK    50m  1:16.57 
221  Nora Kovacs  2006  AP8406  SKURU IK    50m  1:18.56 
300  Emilia Dahlström  2006  AR2806  VÄSTERÅS    50m  1:22.27 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
270  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    25m  1:13.70 
336  Malvina Walldén  2005  AB1205  VÄSTERÅS    25m  1:13.16 
407  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  1:11.77 
157  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    25m  1:09.27 
52  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    25m  1:10.82 
64  Agnes Wilde  2005  BB4805  KARLSTAD    25m  1:12.24 
222  Emma Lidell  2005  BB8805  SKURU IK    25m  1:13.53 
38  Alina Umbaeva  2005  AG4605  GÄVLE SS    25m  1:14.72 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
233  Olivia Östlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  1:08.73 
108  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    50m  1:08.20 
440  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  1:07.86 
126  Clara Sjöstedt  2003  BG6603  MASS    25m  1:07.12 
318  Amalia Mowafy  2005  AP3805  VÄSTERÅS    25m  1:07.37 
62  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  1:08.04 
271  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  1:08.21 
25  Ella Sjöbom  2005  AH3605  GRUMS SS    25m  1:09.19 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
230  Wilma Åhlen  2005  AO8205  SKURU IK    25m  1:06.72 
452  Elsa Staaf  2003  AV2203  STRÄNGNÄS    25m  1:06.60 
250  Malin Vestman  2003  AL5803  SKÖVDE SS    25m  1:06.31 
275  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    25m  1:05.19 
36  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  1:05.34 
451  Elin Logander  2005  AS8605  STRÄNGNÄS    25m  1:06.33 
262  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    50m  1:06.69 
110  Sara Hopmark  2004  AJ7204  MASS    25m  1:06.95 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
244  Ida Kristiansson  2004  AX8204  SKÖVDE SS    25m  1:04.66 
321  Matilda Olausson  2004  AI0604  VÄSTERÅS    25m  1:04.55 
260  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:04.42 
191  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    25m  1:03.59 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    25m  1:04.32 
263  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  1:04.55 
106  Boiana Gradinarska  2004  AJ5204  MASS    25m  1:04.65 
379  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  1:04.77 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Ebba Bladh Hazard  2004  AC5204  NKK    25m  1:03.19 
55  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  1:01.47 
320  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  59.59 
237  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    25m  58.34 
47  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    25m  58.83 
246  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  1:00.36 
301  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  1:03.13 
326  Felicia Rogell  2003  AQ6603  VÄSTERÅS    25m  1:03.39 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  07:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner