2020-04-04   08:22:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 23/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

7_S
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
458  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:11.19   
208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  1:14.10   
130  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:15.40   
332  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:15.56   
131  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:16.04   
207  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  1:16.76   
127  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:18.01   
335  Walldén Gustaf  2003  VÄSTERÅS  AE8503  50 m  1:18.59   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  1:19.43   
10  285  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  1:19.62   
11  202  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  1:19.74   
12  165  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:20.33   
13  78  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:21.08   
14  34  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:21.26   
15  267  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  1:21.31   
16  203  Olofsson Linus  2003  S 02  AL6503  50 m  1:21.63   
17  30  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:22.23   
18  135  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:22.23   
19  95  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:22.64   
20  103  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  1:23.27   
21  303  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:23.48   
22  133  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:24.86   
23  195  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  25 m  1:25.44   
24  114  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  1:25.72   
25  198  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  50 m  1:26.46   
26  163  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:26.73   
27  162  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:28.22   
28  23  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:28.56   
29  41  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:29.05   
30  192  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  1:32.09   
31  354  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:32.17   
32  434  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:32.98   
33  24  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  1:34.62   
34  248  Schimmel Jibbe  2004  SKÖVDE SS  AT3504  50 m  1:35.13   
35  59  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  50 m  1:35.80   
36  364  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:35.97   
37  10  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  1:36.29   
38  45  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:37.32   
39  276  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  1:38.70   
40  284  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  1:39.92   
41  419  Virats Markuss  2004  ÖSA  AV1704  25 m  1:40.51   
42  412  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:43.88  RES 
43  359  Dambis Emils Daniels  2004  ÖSA  AW4104  25 m  1:50.31  RES 
12 år och yngre 
35  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  50 m  1:31.27   
268  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:32.44   
187  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:35.12   
376  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:41.58   
438  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:42.62   
247  Schimmel Jasper  2006  SKÖVDE SS  AD1906  25 m  1:43.43   
389  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  1:47.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  07:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner