2018-12-10   04:19:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ystad Grand Prix, Korsvirkessim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 32
Heatlista 
 
  Tävling  YGP 1 Korsvirkessim    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  20:26   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 april 2018         
 
 
 
Gren 32, 200m Medley Herrar  Försök (4) 
Sponsor: Hörselsnäckan 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
578  Benjamin Huasson  2007  AA5707  RINGSJÖ SK    25m  3:07.00 
336  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    25m  2:53.01 
492  Erik Komstedt  2005  AE5505  SK SYDSIM    25m  2:47.56 
576  Vincent Hua  2004  AS2704  RINGSJÖ SK    25m  2:42.14 
555  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  2:46.22 
495  Oskar Lövberg  2003  AC9903  SK SYDSIM    25m  2:47.84 
478  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  3:05.20 
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
418  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  2:30.45 
341  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  2:22.55 
410  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    25m  2:17.99 
551  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    25m  2:11.54 
532  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    25m  2:14.29 
420  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  2:19.89 
486  Thor Grandin  2002  AG4502  SK SYDSIM    25m  2:26.77 
352  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    25m  2:40.04 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
455  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    25m  2:29.44 
558  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    25m  2:20.84 
487  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  2:17.98 
408  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    25m  2:08.38 
533  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  2:13.03 
521  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  2:19.07 
482  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  2:24.32 
431  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  2:39.61 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
570  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    25m  2:27.33 
412  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    25m  2:20.50 
406  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m  2:16.61 
588  Simon Sjödin  1986  AG6786  SK NEPTUN    25m  1:54.17 
421  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    25m  2:12.52 
445  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    25m  2:18.29 
427  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    25m  2:23.87 
577  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ SK    25m  2:37.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  20:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner