2018-12-10   04:19:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ystad Grand Prix, Korsvirkessim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 37
Heatlista 
 
  Tävling  YGP 1 Korsvirkessim    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  20:26   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 april 2018         
 
 
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer  Försök (8) 
Sponsor: Ystad TV & Antenn AB 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
502  Emilia Sandström  2004  AY7204  SK SYDSIM    25m  47.55 
488  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  47.20 
365  Ellen Egard  2003  CA1403  SK HAJEN    25m  47.35 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
377  Elsa Winberg  2006  AE8406  SK HAJEN    25m  46.32 
571  Elina Olsson  2006  AT7806  KIVIKS SK    25m  42.18 
524  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  41.49 
463  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  41.89 
498  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    25m  45.83 
372  Tyra Mårtensson  2006  AE4406  SK HAJEN    25m  46.55 
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
545  Olivia Fallesen  2004  AC3404  TRELLEBORG    25m  38.18 
355  Mikkeline Timmerman  2005  0576AR  HVIDOVRE    25m  37.22 
373  Emilia Möller  2004  BG5204  SK HAJEN    25m  36.61 
516  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  36.27 
371  Alma Mårtensson  2004  AD6604  SK HAJEN    25m  36.31 
375  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    25m  37.13 
348  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    50m  37.53 
380  Alice Carlqvist-Seger  2004  AJ9404  KSLS    50m  38.67 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
474  Sabina Rosengren  2003  AV1803  SJÖBO SS    25m  35.90 
527  Hilma Mårtensson  2003  BF5403  YSTADS SS    25m  35.25 
361  Alice Bitzén  2006  AE3606  SK HAJEN    25m  35.19 
347  Emma Kjer Rasmussen  2004  0498AI  HVIDOVRE    25m  34.36 
481  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  35.04 
413  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  35.19 
522  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    25m  35.51 
490  Maja Kiceec  2006  AL9806  SK SYDSIM    25m  36.07 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
562  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  34.02 
525  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    25m  33.82 
569  Elin Lundberg  2003  AP2403  KIVIKS SK    25m  33.09 
376  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  32.56 
414  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  33.07 
456  Olivia Torres  1999  BL9299  MKK    25m  33.64 
535  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    25m  34.01 
510  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  34.03 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
460  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m  31.81 
369  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  30.87 
429  Klara Johansson  2001  AO5401  MKK    25m  30.05 
589  Magdalena Kuras  1988  AR9288  SK TRITON    25m  26.70 
437  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    50m  29.76 
393  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    25m  30.40 
572  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  31.23 
367  Julia Henriksson  2005  AQ5405  SK HAJEN    25m  32.34 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
454  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  31.48 
543  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  30.76 
550  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    25m  29.89 
436  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    25m  26.62 
539  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  29.24 
349  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    25m  30.36 
350  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    25m  31.10 
561  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  32.05 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
489  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    25m  31.31 
379  Sanna Westerberg  1998  AP9898  KARLSKRONA    25m  30.73 
496  Michelle Lövdahl  1995  AH8895  SK SYDSIM    25m  29.78 
586  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN    25m  25.77 
559  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  28.15 
476  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  30.13 
459  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    25m  30.95 
434  Tove Lennartsson  2000  AM1800  MKK    25m  31.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  20:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner