2018-09-25   10:00:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ystad Grand Prix, Korsvirkessim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

18_S
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar 
 
Sponsor: Restaurang Zara 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
587  Carlsen Christoffer  1992  HS  AM1192  25 m  23.67   
585  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  23.92   
428  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  24.83   
466  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  25.27   
482  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  25.56   
346  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  25 m  25.94   
438  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  26.25   
445  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  26.65   
402  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  26.91   
10  446  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  25 m  27.13   
11  521  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  27.30   
12  341  Haugård Hansen Gustav  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  27.41   
13  487  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  27.48   
14  549  Laffrenzen Tobias  1995  TRELLEBORG  AA7595  25 m  27.71   
15  507  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  27.75   
16  342  Haugård Hansen Mads  2000  HVIDOVRE  0059AH  25 m  27.92   
17  449  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  25 m  27.94   
18  400  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  25 m  28.07   
19  444  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  25 m  28.22   
20  439  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  28.46   
21  337  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  25 m  28.50   
22  479  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  28.57   
23  514  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  28.58   
24  570  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  28.76   
25  340  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  25 m  28.78   
26  382  El Mokri Jacob  2001  KSLS  AF3301  25 m  28.83   
27  426  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  28.97   
28  422  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  25 m  29.71   
29  566  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  25 m  29.90   
30  451  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  25 m  30.31   
31  452  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  25 m  30.52   
32  546  Hansson Jesper  1998  TRELLEBORG  AD8198  25 m  30.53   
33  486  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  31.13   
34  353  Bondo Siegumfeldt Oskar  2004  HVIDOVRE  0417AA  25 m  31.70   
35  485  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  32.07   
36  547  Hansson Viktor  2002  TRELLEBORG  AY3302  25 m  32.10   
37  381  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  25 m  32.11   
38  473  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  32.49   
39  388  Jönsson Felix  2004  KSLS  AV2304  50 m  32.67   
40  352  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  25 m  32.70   
41  499  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  32.76   
42  394  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  25 m  32.85   
43  501  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  33.44   
44  555  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  33.65   
45  345  Kjær Hoelgaard Marius  2004  HVIDOVRE  0445AD  25 m  33.72   
46  478  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  33.99   
47  538  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  25 m  34.73   
48  492  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  35.88   
49  578  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  36.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  20:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner