2020-02-24   23:15:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Arena Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer  Försök (9) 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
60  Matilda Johansson  2007  AY7607  SOLLEFTEÅ    50m   
45  Lilly Utterström  2007  AQ2407  NJURUNDA    50m  1:00.58 
81  Vendela Holmvall  2007  AQ6207  SUNDSVALL    25m  59.60 
76  Noelia Frank  2007  AN9607  SUNDSVALL    25m  59.82 
100  Jennielee Oppgård  2008  AA4808  SUNDSVALL    25m  1:07.03 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Tuva Fridlund  2006  AR1806  NJURUNDA    25m  58.62 
61  Linnea Ljung  2005  AI3805  SOLLEFTEÅ    25m  57.40 
210  Milla Zell  2008  AJ4608  SUNDSVALL    25m  55.56 
42  Anna-Klara Sundström  2007  AH8207  NJURUNDA    25m  53.89 
110  Tilde Sjöberg  2006  AZ3806  SUNDSVALL    25m  55.19 
44  Shewita Tsegay  2006  AR7606  NJURUNDA    25m  55.85 
40  Emilia Sundholm  2007  AG8807  NJURUNDA    50m  58.27 
79  Maja Henningsson  2008  AA6808  SUNDSVALL    25m  58.87 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Freja Engström  2007  AA8807  SOLLEFTEÅ    25m  52.90 
13  Tea Alamaa  2006  AH3206  NJURUNDA    25m  50.64 
120  Amelia Walterstad  2006  AR5406  SUNDSVALL    25m  49.70 
111  Alva Sjödin  2006  AG8806  SUNDSVALL    25m  48.96 
Linnea Sjöberg  2006  AN8806  HÄRNÖSAND    25m  49.56 
18  Elin Clarin  2005  AG7205  NJURUNDA    50m  50.30 
57  Signe Domeij  2005  AI5805  SOLLEFTEÅ    50m  52.03 
117  Alice Södervall  2007  AE5607  SUNDSVALL    25m  53.26 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Maija Andersson  2005  AV1405  SOLLEFTEÅ    25m  46.23 
30  Elin Jönsson  2004  AQ4804  NJURUNDA    25m  45.62 
Kristina Vestman  2004  AN3404  HÄRNÖSAND    25m  44.46 
68  Kajsa Burman  2007  AE1607  SUNDSVALL    25m  44.27 
71  Isa Ekbladh  2006  AR6206  SUNDSVALL    25m  44.31 
23  Alva Fridlund  2004  BE9404  NJURUNDA    25m  45.55 
38  Tova Persson  2005  AR5205  NJURUNDA    25m  45.97 
62  Alva Lövström  2005  AI4805  SOLLEFTEÅ    50m  47.71 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Agnes Löfgren  2005  AT3805  UMEÅ SS    50m  43.36 
124  Anna Öberg  2006  AB9406  SUNDSVALL    25m  42.75 
149  Tyra Östberg  2004  BD2804  UMEÅ SS    50m  42.22 
59  Linnea Engström  2004  AM8404  SOLLEFTEÅ    25m  41.26 
39  Tyra Rolandsen  2003  AH6603  NJURUNDA    25m  42.17 
95  Nike Norlander  2007  AE8407  SUNDSVALL    25m  42.52 
159  Lovisa Brynger  2003  BM1203  SK ÄGIR    25m  43.27 
Moa Berglund  2004  BB8204  HÄRNÖSAND    25m  43.86 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Clara Renström Halling  2004  AQ8804  SUNDSVALL    25m  40.74 
37  Saga Persson  2003  AI1203  NJURUNDA    25m  39.70 
177  Ella Wesslau  2004  BQ7404  SK ÄGIR    25m  39.18 
139  Lilly Johnsson  2005  AE6405  UMEÅ SS    25m  37.74 
32  Lotta Larsson Wermelin  2002  AB4202  NJURUNDA    25m  37.98 
27  Isabelle Grönlund  2004  AR7604  NJURUNDA    25m  39.58 
102  Agnes Pettersson  2004  BE0404  SUNDSVALL    25m  40.16 
75  Olivia Ericsson  2006  AB8406  SUNDSVALL    50m  40.84 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Nova Norlander  2004  AV3804  SUNDSVALL    25m  36.45 
119  Sofie Tolf  2002  AN1402  SUNDSVALL    25m  35.45 
12  Tove Wikström  2001  AC0201  HÄRNÖSAND    25m  33.78 
125  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    50m  31.50 
152  Maja Byström  2003  BS3603  Ö-VIKS ASS    25m  32.32 
103  Nathalie Pettersson  2002  BP4602  SUNDSVALL    25m  34.80 
145  Tindra Norling  2003  BH7203  UMEÅ SS    25m  35.56 
211  Tove Rehnstedt  2005  AT7405  SK ÄGIR    25m  37.65 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Astrid Gustafsson  2002  AZ7602  SUNDSVALL    25m  36.27 
188  Emma Montelius  2005  AY4805  SS04    25m  35.42 
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  AE3401  HÄRNÖSAND    25m  32.78 
101  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    25m  28.21 
87  Sofia Mannela  2001  AC9201  SUNDSVALL    25m  32.08 
97  Emma Norlin  2002  AF9602  SUNDSVALL    25m  34.56 
104  Nadja Rautiainen  2004  AR0204  SUNDSVALL    25m  35.50 
160  Alma Enarsson  2003  BR4603  SK ÄGIR    25m  37.29 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Lova Tjernström  2004  AC1204  NJURUNDA    25m  35.67 
114  Melina Sundström  2002  AP8202  SUNDSVALL    25m  35.40 
90  Joyce Muzito  2001  BT4401  SUNDSVALL    25m  32.38 
212  Alva Norgren  2006  ag7606  SUNDSVALL    25m  23.05 
89  Gloria Muzito  2002  BO6202  SUNDSVALL    25m  32.02 
169  Filippa Jakobsson  2003  AY0603  SK ÄGIR    25m  34.12 
86  Amelia Lundblom  1999  AF3499  SUNDSVALL    25m  35.49 
122  Alice Öberg  2003  AN2803  SUNDSVALL    25m  36.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner