2020-02-29   14:42:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Arena Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  09:15   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar  Försök (6) 
Sponsor: Kempes El 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Reijk Rombouts  2004  AY2704  HÄRNÖSAND    50m   
66  Sebastian Blomqvist  2007  AG8507  SUNDSVALL    25m  54.90 
72  Max Ekbladh  2008  AE1708  SUNDSVALL    25m  50.46 
74  Anton Ericsson  2008  AA6708  SUNDSVALL    25m  45.55 
107  Simon Ryd  2005  AR0505  SUNDSVALL    25m  46.46 
112  Vide Starrin  2008  AE9508  SUNDSVALL    25m  50.58 
155  Zacharias Andersson  2001  AZ9501  SK ÄGIR    50m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Marcus Hamberg  2007  AA0707  SUNDSVALL    25m  36.44 
170  Edvin Johansson  2005  AG1905  SK ÄGIR    25m  35.33 
174  Alexander Rydefjord  2005  AF3105  SK ÄGIR    25m  34.40 
46  Ludvig Utterström  2004  AM7304  NJURUNDA    50m  33.28 
137  Axel Andersson  2004  AJ5504  UMEÅ SS    25m  34.26 
167  Harry Högström Nordin  2003  AW4103  SK ÄGIR    50m  34.90 
161  Roine Epäilys  2003  AR3103  SK ÄGIR    50m  35.38 
106  Claes Renström-Halling  2007  AF8507  SUNDSVALL    25m  44.07 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
175  Viktor Svärd  2005  AC8305  SK ÄGIR    25m  32.23 
181  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    50m  31.44 
94  Josef Nordén  2003  AS0703  SUNDSVALL    25m  31.23 
164  Jakob Flykt  2002  AV9702  SK ÄGIR    50m  31.06 
121  Jason Walterstad  2004  AH5904  SUNDSVALL    25m  31.12 
99  Markus Näsman  2003  AD6103  SUNDSVALL    50m  31.24 
82  Arvid Johansson  2004  AJ9904  SUNDSVALL    25m  31.95 
118  Axel Södervall  2004  AH8904  SUNDSVALL    50m  32.81 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Jonathan Nilsson  2003  AD5103  SUNDSVALL    25m  29.35 
73  Johan Ekengren  2001  AA6901  SUNDSVALL    25m  27.47 
64  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  26.21 
153  Emil Gilliusson  1993  AZ2193  Ö-VIKS ASS    25m  24.31 
113  Johan Strandberg  1997  AL3197  SUNDSVALL    25m  25.37 
172  Simon Lundgren  2001  AL0501  SK ÄGIR    50m  27.02 
88  Bruno Martinsson  2000  AP5500  SUNDSVALL    25m  28.65 
184  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    50m  30.98 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Felix Balkerud  2001  AH1301  SUNDSVALL    25m  29.19 
209  Albin Hedlund  2003  AA0903  SUNDSVALL    25m  27.15 
16  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    25m  25.80 
14  Erik Björklund  1998  AA2598  NJURUNDA    25m  24.09 
138  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    25m  24.89 
151  Anton Boström  2001  AK0501  SUNDSVALL    25m  26.69 
176  Jakob Wassberg  2003  AR7103  SK ÄGIR    25m  28.64 
53  Marcus Lundmark  2002  AN7302  SKELLEFTEÅ    25m  30.78 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Peter Sundström  2002  AH4302  UMEÅ SS    25m  29.04 
17  Filip Borgström  2001  AK5101  NJURUNDA    50m  27.05 
15  Johan Björklund  1999  AE7199  NJURUNDA    25m  25.53 
109  Adam Schön-Svensson  1991  AD9791  SUNDSVALL    25m  23.76 
133  Christopher Andrén  2000  AK0100  SÖDERTÖRN    25m  24.42 
98  Viktor Näslund  2001  AF1301  SUNDSVALL    50m  26.33 
182  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    50m  28.39 
136  Oskar Albinsson  2003  AP4503  UMEÅ SS    25m  29.70 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner