2019-12-12   23:44:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Heatlista
SM/JSM (25m) 2017
Plats: Rosenlundsbadet, Jönköping Bassäng: 25m
Arrangör: SSF/Jönköpings SS Datum: den 1 november 2017
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar
Försök 1 (7), Junior
Sponsor: TYR
SR: Pontus Renholm (1986) 23.80 2009-12-10
SJ: Björn Seeliger (2000) 24.36 2016-11-06
MR: Simon Sjödin (1986) 23.95 2009-11-27
EM-kval: 24.27
FM: Sr: Alexander Nyström 24.56 / Jr: Björn Seeliger 24.63
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
11:33
1
25m
478 2 Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN 29.32 50m
296 3 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 28.38
25m
353 4 Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS 28.12 25m
3 5 Adam Albringer 1999 ELFSBORG 28.15
25m
366 6 Erik Forsström 1999 UPSALA S 28.71 25m
7 25m
8 25m
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar Försök 2 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
11:34
252 1 Victor Lovinge 2000 NKK 27.88 25m
259 2 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ 27.68 25m
248 3 Max Engström 2001 NKK 27.54 25m
195 4 Sten Ludvigsson 1998 MKK 27.53 25m
392 5 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS 27.53 25m
45 6 Gustav Kroon 1998 HS 27.59
25m
326 7 Fredric Wernqvist 1998 SÖDERTÄLJE 27.78 25m
450 8 Martin Falk 1999 SPIF SF 28.01
25m
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar Försök 3 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
11:36
142 1 Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA 27.47 25m
24 2 William Brand 1998 ESKILSTUNA 27.18
25m
278 3 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS 26.92 25m
57 4 Stefan Varga 2000 HS 26.86
25m
398 5 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK 26.87 25m
2 6 Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD 27.14
25m
262 7 Victor Bergstrand 2000 POSEIDON 27.45 25m
111 8 Anton Hong 2000 KALMAR SS 27.51 25m
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar Försök 4 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
11:37
151 1 Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN 26.47 25m
354 2 Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS 25.80 25m
359 3 Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM 25.41 25m
324 4 Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE 24.36 25m
251 5 Hampus Lovinge 1998 NKK 25.10 25m
134 6 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA 25.68 25m
430 7 Isak Meding 1998 ÖSA 26.38
25m
370 8 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 26.60 25m
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar Försök 5 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:39
Anm tid
Pool
Start ca:
172 1 David Schön Svensson 1993 LASS 28.18
25m
264 2 Gergö Nagy 1995 POSEIDON 26.93 25m
159 3 Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS 26.22
25m
171 4 Pontus Palmqvist 1991 LASS 25.07 25m
186 5 Mattias Carlsson 1990 MKK 25.80
25m
25 6 Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA 26.59 25m
250 7 Marcus Forsgren 1996 NKK 27.10
25m
8 25m
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar Försök 6 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
11:40
1
25m
148 2 John Olsson 1995 SK LAXEN 26.93 25m
150 3 Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN 26.03 25m
95 4 Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING 24.85 25m
121 5 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 25.23 25m
48 6 Daniel Lundahl 1991 HS 26.42 25m
445 7 Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG 27.88 25m
8
25m
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar Försök 7 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
11:41
1 25m
168 2 Daniel Olsson 1996 LASS 26.68
25m
429 3 Jonathan Kling 1993 ÖSA 25.97 25m
36 4 Jesper Björk 1993 HS 24.42
25m
453 5 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 25.23 25m
129 6 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 26.39
25m
7 25m
8
25m
2017-11-04 20:03:55 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner