Program för SM/JSM (25m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 39, 50m Bröstsim Damer Junior |
SR: Jennie Johansson (1988) 29.80 2013-12-12 |
SJ: Sophie Hansson (1998) 30.11 2016-11-07 |
MR: Rebecca Ejdervik (1987) 29.95 2012-11-23 |
EM-kval: 31.06 FM: Sr: Sophie Hansson 30.11 / Jr: Sophie Hansson 30.29 |
# | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 25 m | 30.11 | |
2 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | AR4204 | 25 m | 31.51 | |
3 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 25 m | 31.58 | |
4 | Månsson Julia | 2002 | ÖSA | BL9202 | 25 m | 32.10 | |
5 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 25 m | 32.14 | |
6 | Thormalm Klara | 1998 | JÖNKÖPING | AA4898 | 25 m | 32.36 | |
7 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 25 m | 32.46 | |
8 | Axelsson-Wiesel Edith | 2002 | LJUNGBY SS | AO3602 | 25 m | 32.47 | |
9 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 25 m | 32.87 | |
10 | Englund Linnéa | 2003 | KARLSTAD | AI5403 | 25 m | 32.96 | |
11 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 25 m | 33.00 | |
12 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 25 m | 33.18 | |
13 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 25 m | 33.21 | |
14 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | AG7202 | 25 m | 33.26 | |
15 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 33.31 | |
16 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | AT7401 | 25 m | 33.50 | |
17 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 25 m | 33.54 | |
18 | Olsson Tova | 2001 | MASS | AB8801 | 25 m | 33.60 | |
19 | Granert Lea | 2001 | SPIF SF | BQ1401 | 25 m | 33.63 | |
20 | Lendt Sandra | 2000 | HS | AH0400 | 50 m | 33.64 | |
21 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | AB6498 | 25 m | 33.72 | |
22 | Eriksson Adina | 1999 | NKK | AB8899 | 25 m | 33.95 | |
23 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | AE2402 | 25 m | 33.96 | |
24 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | AL9201 | 50 m | 34.06 | |
25 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | AF6299 | 50 m | 34.09 | |
26 | Holström Linea | 2000 | ELFSBORG | AC4600 | 25 m | 34.10 | |
27 | Schimmel Hilja | 2003 | SKÖVDE SS | AV3603 | 25 m | 34.21 | |
28 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | AE7402 | 25 m | 34.24 | |
29 | Bergh Mikaela | 1999 | SK NEPTUN | AK5299 | 25 m | 34.37 | |
30 | Westholm Sara | 2001 | VARBERG | AL8801 | 50 m | 34.37 | |
31 | Maltesson Lina | 2000 | ELFSBORG | BF0600 | 25 m | 34.70 | |
32 | Nyström Adina | 1999 | ESKILSTUNA | BD3699 | 50 m | 34.89 | |
33 | Hansson Emma | 1998 | JÖNKÖPING | AP1498 | 50 m | 35.02 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 oktober 2017 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:59 |