2019-12-15   10:02:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

1_S
Gren 1, 400m Frisim Herrar Senior 
 
SR: Anders Holmertz (1968) 3:40.81 1990-02-04 
SJ: Victor Johansson (1998) 3:42.92 2016-11-04 
MR: Adam Paulsson (1995) 3:41.38 2016-11-04 
EM-kval: 3:45.02 FM: Sr: Adam Paulsson 3:41.38 / Jr: Victor Johansson 3:42.92 
 
 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 








 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  3:41.38   
Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  25 m  3:42.92   
Kron Kristian  1992  HS  AY2192  25 m  3:47.87   
Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  3:50.52   
Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  3:50.73   
Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  3:51.70   
Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  3:54.72   
Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  3:54.72   
Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  3:54.85   
10  Plato Simon  1993  HS  AO6993  25 m  3:54.92   
11  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  3:58.36   
12  Vikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  4:00.00   
13  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  25 m  4:00.12   
14  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  4:00.49   
15  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  4:00.68   
16  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  4:01.09   
17  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  4:01.19   
18  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  4:02.02   
19  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  25 m  4:02.54   
20  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  4:02.63   
21  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  4:02.80   
22  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  4:04.07   
23  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  4:04.93   
24  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  25 m  4:05.44   
25  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  4:05.68   
26  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  4:06.63   
27  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  4:07.03   
28  Trudov Alexander  1999  ÄNGELHOLM  AT5399  25 m  4:07.42   
29  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  4:07.59   
30  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  25 m  4:08.21   
31  Glenesk Mattias  1994  SK NEPTUN  BB6994  25 m  4:08.23   
32  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  4:08.94   
33  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  4:09.03   
34  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  4:09.54   
35  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:09.99   
36  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  25 m  4:10.37   
37  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  4:10.48   
38  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  25 m  4:13.06   
39  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  25 m  4:14.73   
40  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  4:14.99   
41  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  4:15.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 oktober 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner