2019-12-07   13:56:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

19_S
Gren 19, 200m Bröstsim Damer Senior 
 
SR: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-12 
SJ: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-27 
MR: Joline Höstman (1988) 2:19.57 2010-12-02 
EM-kval: 2:25.98 FM: Sr: Sophie Hansson 2:23.16 / Jr: Sophie Hansson 2:24.96 
 
 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 








 
Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  25 m  2:23.16   
Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  2:24.59   
Eriksson Jessica  1993  UDDEVALLA  AT2293  25 m  2:24.60   
Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:26.57   
Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  2:27.51   
Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  2:31.78   
Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:32.75   
Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:33.27   
Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  25 m  2:34.18   
10  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:34.60   
11  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  25 m  2:34.67   
12  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  25 m  2:34.67   
13  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:34.73   
14  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  25 m  2:34.78   
15  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  2:35.05   
16  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  2:35.35   
17  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:35.55   
18  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:35.62   
19  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:35.92   
20  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  2:36.01   
21  Bergh Mikaela  1999  SK NEPTUN  AK5299  25 m  2:37.24   
22  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  25 m  2:37.54   
23  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:37.69   
24  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:37.99   
25  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  25 m  2:38.59   
26  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  2:38.61   
27  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  2:38.87   
28  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  2:39.36   
29  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  2:39.91   
30  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  2:40.72   
31  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  2:42.09   
32  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:42.31   
33  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:42.96  EFT 
34  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  2:43.00   
35  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  25 m  2:44.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 oktober 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner