2019-12-13   05:12:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

3_S
Gren 3, 100m Medley Herrar Senior 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 
SJ: Sebastian Holmberg (1991) 54.31 2011-11-24 
MR: Simon Sjödin (1986) 52.92 2016-11-04 
EM-kval: 54.22 FM: Sr: Simon Sjödin 52.92 / Jr: Hugo Rydberg 55.99 
 
 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 








 
Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  25 m  52.83   
Carlsen Christoffer  1992  HS  AM1192  25 m  53.90   
Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  25 m  54.40   
Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  54.81   
Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  25 m  54.98   
Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  55.99   
Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  56.30   
Brännerud Garcia Johan  1994  MKK  BB5794  25 m  56.37   
Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  56.52   
10  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  56.54   
11  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  25 m  56.54   
12  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  56.66   
13  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  56.84   
14  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  57.11   
15  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  57.16   
16  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  57.18   
17  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  57.41   
18  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  57.52   
19  Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  25 m  57.65   
20  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  57.76   
21  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  57.93   
22  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  58.03   
23  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  25 m  58.28   
24  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  58.31   
25  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  25 m  58.34   
26  Ny Hampus  1990  SÖDERTÄLJE  AP1190  25 m  58.56   
27  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  25 m  58.79   
28  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  25 m  58.82   
29  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  58.90   
30  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  25 m  59.07   
31  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  59.27   
32  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  25 m  59.29   
33  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  59.35   
34  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  25 m  59.41   
35  Westergren Mats  1994  MKK  AA0994  25 m  59.41   
36  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  59.52   
37  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  59.53   
38  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  59.69   
39  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  25 m  59.72   
40  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  25 m  59.75   
41  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  25 m  59.84   
42  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  59.92   
43  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  1:00.27  EFT 
44  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  25 m  1:00.41   
45  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:00.48   
46  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:00.53   
47  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  1:00.57   
48  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  1:00.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 oktober 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner