2019-12-08   10:24:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

6_S
Gren 6, 100m Bröstsim Damer Senior 
 
SR: Jennie Johansson (1988) 1:04.94 2014-11-19 
SJ: Sophie Hansson (1998) 1:05.26 2016-11-04 
MR: Jennie Johansson (1988) 1:04.94 2014-11-19 
EM-kval: 1:06.50 FM: Sr: Sophie Hansson 1:05.26 / Jr: Sophie Hansson 1:06.11 
 
 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 








 
Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  25 m  1:05.26   
Eriksson Jessica  1993  UDDEVALLA  AT2293  25 m  1:06.04   
Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  1:06.97   
Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:07.63   
Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:08.88   
Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  25 m  1:09.69   
Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  1:09.72   
Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  1:10.18   
Jansson Emma  1994  MKK  AP4694  25 m  1:10.39   
10  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  25 m  1:10.61   
11  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:10.65   
12  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  25 m  1:10.73   
13  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  1:10.87   
14  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  25 m  1:10.96   
15  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  1:11.16   
16  Reinhold Viktoria  1996  SÖDERTÖRN  AW9696  25 m  1:11.19   
17  Sandgren Ulrica  1994  SUNDSVALL  AW2494  25 m  1:11.58   
18  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:11.59   
19  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:11.62   
20  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:11.68   
21  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  1:11.68   
22  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  1:11.76   
23  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  1:11.77   
24  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  25 m  1:12.11   
25  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  1:12.32   
26  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  1:12.32   
27  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  1:12.50   
28  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:12.61   
29  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  1:12.71   
30  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:12.88   
31  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:13.01   
32  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  1:13.24   
33  Bergh Mikaela  1999  SK NEPTUN  AK5299  25 m  1:13.26   
34  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  25 m  1:13.43   
35  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:13.52   
36  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:13.53   
37  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  25 m  1:13.56   
38  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  25 m  1:13.56   
39  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:13.72   
40  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  1:14.00   
41  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:14.32   
42  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  1:15.86  EFT 
43  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  Yard  1:06.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 oktober 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner