Program for SM/JSM (25m) 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 14, 200m Medley Herrar Senior |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:54.17 2016-11-05 |
SJ: Christoffer Wallin (1990) 1:57.20 2009-12-10 |
MR: Simon Sjödin (1986) 1:54.17 2016-11-05 |
EM-kval: 1:57.27 FM: Sr: Simon Sjödin 1:54.17 / Jr: William Lulek 2:00.16 |
# | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | AG6786 | 25 m | 1:54.17 | |
2 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | AB6794 | 25 m | 1:57.45 | |
3 | Paulsson Adam | 1995 | ELFSBORG | AB4395 | 25 m | 1:58.21 | |
4 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 1:58.67 | |
5 | Andersson Anton | 1993 | LASS | AC1593 | 25 m | 1:59.09 | |
6 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 25 m | 2:00.16 | |
7 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 25 m | 2:01.35 | |
8 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 2:03.53 | |
9 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | AP3590 | 25 m | 2:04.31 | |
10 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | BA7300 | 25 m | 2:04.49 | |
11 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | AL0198 | 25 m | 2:04.97 | |
12 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 25 m | 2:05.14 | |
13 | Varga Stefan | 2000 | HS | AH3500 | 25 m | 2:05.40 | |
14 | Westergren Mats | 1994 | MKK | AA0994 | 25 m | 2:05.45 | |
15 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 25 m | 2:05.67 | |
16 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | AF0396 | 25 m | 2:06.34 | |
17 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 25 m | 2:06.45 | |
18 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 25 m | 2:06.52 | |
19 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 25 m | 2:06.75 | |
20 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | AE1501 | 25 m | 2:06.78 | |
21 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 25 m | 2:08.39 | |
22 | Vikström Isak | 1999 | HS | AJ3199 | 25 m | 2:08.64 | |
23 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 25 m | 2:09.17 | |
24 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 25 m | 2:09.57 | |
25 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 2:09.59 | |
26 | Stensson Erik | 2002 | VÄRNAMO SS | AC2902 | 25 m | 2:09.59 | |
27 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 25 m | 2:09.60 | |
28 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 25 m | 2:10.14 | |
29 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 25 m | 2:10.43 | |
30 | Wilkman Dennis | 1998 | SPIF SF | AE6198 | 25 m | 2:10.47 | |
31 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 25 m | 2:10.53 | |
32 | Chen Philip | 2000 | S 71 | AC4700 | 25 m | 2:10.59 | |
33 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 25 m | 2:10.85 | |
34 | Kerman Henry | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI6597 | 25 m | 2:11.63 | |
35 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 2:11.87 | |
36 | Hambraeus Joel | 1998 | DANDERYD | AL8198 | 25 m | 2:12.01 | |
37 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 25 m | 2:12.41 | |
38 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 25 m | 2:12.63 | |
39 | Fürst Markus | 1996 | JÖNKÖPING | AA2196 | 50 m | 2:13.63 | |
40 | Forsström Erik | 1999 | UPSALA S | AO9399 | 25 m | 2:13.82 | |
41 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | AO1701 | 50 m | 2:16.63 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 oktober 2017 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:59 |