Startliste for SM/JSM (25m) 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 3, 100m Medley Herrar Senior |
SR: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 |
SJ: Sebastian Holmberg (1991) 54.31 2011-11-24 |
MR: Simon Sjödin (1986) 52.92 2016-11-04 |
EM-kval: 54.22 FM: Sr: Simon Sjödin 52.92 / Jr: Hugo Rydberg 55.99 |
# | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | AG6786 | 25 m | 52.83 | |
2 | Carlsen Christoffer | 1992 | HS | AM1192 | 25 m | 53.90 | |
3 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | AE8995 | 25 m | 54.40 | |
4 | Andersson Anton | 1993 | LASS | AC1593 | 25 m | 54.81 | |
5 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | AP3590 | 25 m | 54.98 | |
6 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 25 m | 55.99 | |
7 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | AN7788 | 25 m | 56.30 | |
8 | Brännerud Garcia Johan | 1994 | MKK | BB5794 | 25 m | 56.37 | |
9 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 25 m | 56.52 | |
10 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 25 m | 56.54 | |
11 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | AL6793 | 25 m | 56.54 | |
12 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 25 m | 56.66 | |
13 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 56.84 | |
14 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | AE2998 | 25 m | 57.11 | |
15 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | BA7300 | 25 m | 57.16 | |
16 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 25 m | 57.18 | |
17 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 25 m | 57.41 | |
18 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 57.52 | |
19 | Carlsson Philip | 1990 | ELFSBORG | AP7590 | 25 m | 57.65 | |
20 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 25 m | 57.76 | |
21 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 25 m | 57.93 | |
22 | Myrlander William | 1997 | NÄSSJÖ | AA1197 | 25 m | 58.03 | |
23 | Kähr Erik | 1995 | HS | BC7595 | 25 m | 58.28 | |
24 | Brorsson Axel | 1996 | ESKILSTUNA | AX9396 | 25 m | 58.31 | |
25 | Fürst Markus | 1996 | JÖNKÖPING | AA2196 | 25 m | 58.34 | |
26 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 25 m | 58.56 | |
27 | Peter Jeremy | 1988 | KUNGSBACKA | AQ5988 | 25 m | 58.79 | |
28 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 25 m | 58.82 | |
29 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 58.90 | |
30 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 25 m | 59.07 | |
31 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 25 m | 59.27 | |
32 | Varga Stefan | 2000 | HS | AH3500 | 25 m | 59.29 | |
33 | Ohlsén Erik | 2000 | VÄSTERVIK | AF4300 | 25 m | 59.35 | |
34 | Löfgren Joakim | 1992 | SK LAXEN | AK8592 | 25 m | 59.41 | |
35 | Westergren Mats | 1994 | MKK | AA0994 | 25 m | 59.41 | |
36 | Henell Gustav | 1999 | LASS | AG1399 | 25 m | 59.52 | |
37 | Steindl Anton | 2000 | JÖNKÖPING | AB2900 | 25 m | 59.53 | |
38 | Hong Anton | 2000 | KALMAR SS | AI8900 | 25 m | 59.69 | |
39 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 59.72 | |
40 | Berg Richard | 1998 | SK RAN | AH5598 | 25 m | 59.75 | |
41 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | AN2701 | 25 m | 59.84 | |
42 | Chen Philip | 2000 | S 71 | AC4700 | 25 m | 59.92 | |
43 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 25 m | 1:00.27 | EFT |
44 | Kerman Henry | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI6597 | 25 m | 1:00.41 | |
45 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 25 m | 1:00.48 | |
46 | Stensson Erik | 2002 | VÄRNAMO SS | AC2902 | 25 m | 1:00.53 | |
47 | Carlsson Jonatan | 2001 | VARBERG | AJ6301 | 25 m | 1:00.57 | |
48 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 25 m | 1:00.60 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 oktober 2017 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:59 |