2020-04-03   12:58:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  08:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
               
531  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    25m  1:10.74 
407  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  1:07.90 
264  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    25m  1:07.94 
               
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Asbjørn Guldager  2002  0227AI  HSK    25m  1:07.89 
44  Tobias Boström  2002  0295AG  ESBJERG    25m  1:07.63 
437  Marcus Ipsen  2002  0251AN  SLAGELSE    25m  1:07.52 
71  Jakob Tietgen  2002  0245AD  FREM    25m  1:07.30 
170  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  HERLEV    25m  1:07.20 
196  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  1:07.24 
266  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    25m  1:07.43 
329  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  1:07.53 
379  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  1:07.81 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Nikolaj Petlin Kock  2002  0241AC  AGF    25m  1:06.85 
374  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  1:06.64 
76  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    25m  1:06.23 
330  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  LYNGBY    25m  1:06.08 
215  Anders Nedergaard Jensen  2002  0233AP  HOLSTEBRO    25m  1:05.88 
332  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  1:05.91 
350  Mingus Okkerholm  2002  0201AQ  NYBORG    25m  1:06.14 
389  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    25m  1:06.58 
246  Jeppe Seelig Larsen  2002  0245AL  HOVEDSTAD    25m  1:06.84 
583  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    25m  1:07.05 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    25m  1:05.60 
203  Oskar Allerslev  2002  0275AR  HOLSTEBRO    25m  1:05.49 
39  Lukas Jeppesen  2001  0111AL  ERRITSØ    25m  1:05.29 
314  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    25m  1:04.42 
Morten Østergaard  2002  0209AC  LAKSEN    25m  1:04.30 
391  Niels Skovbye Brandt  2002  0247AH  ALLERØD    25m  1:04.33 
413  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    25m  1:04.76 
261  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  1:05.31 
313  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    25m  1:05.55 
460  Simon Perzynski  2002  0289AG  SØNDERBORG    25m  1:05.63 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
565  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    25m  1:03.38 
557  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    25m  1:01.98 
260  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  1:01.26 
36  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    25m  1:00.27 
479  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  57.64 
214  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  HOLSTEBRO    25m  59.75 
312  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    25m  1:00.93 
375  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  1:01.73 
553  Oliver Nørgaard Frost  2002  0299AL  AALBORG    25m  1:02.49 
406  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    25m  1:04.10 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
513  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  VEJLE    25m  1:03.25 
449  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    25m  1:01.97 
483  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  1:01.16 
111  Hans Mølbak Petersen  2001  0137AG  GTI    25m  1:00.08 
89  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  57.00 
482  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  59.55 
248  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    25m  1:00.73 
107  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  GTI    25m  1:01.63 
567  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    25m  1:02.42 
269  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    25m  1:03.67 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    25m  1:03.10 
82  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    25m  1:01.93 
146  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    25m  1:01.14 
523  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    25m  59.93 
236  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    25m  56.67 
328  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    25m  58.76 
488  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  1:00.62 
274  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    25m  1:01.32 
436  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    25m  1:02.00 
529  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    25m  1:03.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark