2020-03-28   13:45:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  08:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
303  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  34.42 
392  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    25m  33.97 
64  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  33.89 
385  Emilia Steen  2002  0204AD  RØNNE    25m  33.84 
444  Signe Thomsen  2003  0304AS  SMUT    25m  33.82 
494  Isabella Rosenberg  2003  0366AC  VAT CPH-MK    25m  33.84 
66  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    25m  33.87 
397  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  33.90 
110  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  0362AE  GTI    25m  34.38 
255  Thea Pedersen  2003  0364AL  HOVEDSTAD    25m  35.17 

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
122  Anna Skovmand  2003  0344AV  H2Odense    25m  33.36 
306  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  33.31 
250  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    25m  33.04 
540  Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    25m  32.86 
545  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    25m  32.71 
508  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  0382AJ  VEJLE    25m  32.82 
25  Nicoline Kristiansen  2002  0278AL  AGF    25m  32.87 
270  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    25m  33.17 
476  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    25m  33.32 
59  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    25m  33.59 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  0262AU  HELSINGØR    25m  32.61 
206  Cecilie Christiansen  2003  0338AR  HOLSTEBRO    25m  32.55 
409  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  32.44 
499  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    25m  32.31 
Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  SLANGERUP    25m  32.16 
175  Emilia Lønborg  2002  0214AQ  HERLUFSHOL    25m  32.28 
115  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    25m  32.32 
467  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    25m  32.54 
386  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    25m  32.56 
173  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  32.62 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Marlene Reitan  2003  0326AY  AGF    25m  32.15 
320  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    25m  31.96 
189  Ditte Toft Ibsen  2001  0102AP  HOBRO    25m  31.86 
34  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    25m  31.83 
335  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    25m  31.74 
336  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    25m  31.83 
441  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    25m  31.83 
241  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  HOVEDSTAD    25m  31.95 
307  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  32.01 
186  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  32.15 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Louise Jensen  2003  0322AZ  ERRITSØ    25m  31.57 
558  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    25m  31.18 
259  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    25m  30.74 
539  Rebecca E. Jacobsen  2003  0318AO  VIBORG    25m  30.25 
96  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    25m  29.08 
469  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    25m  29.76 
491  Mille Bruun Høvring  2001  0156AG  VAT CPH-MK    25m  30.59 
298  Celia Puggaard  2003  0346AA  KVIK    25m  30.83 
165  Thea F. Johansen  2003  0324AA  HERLEV    25m  31.36 
348  Mette Bruun-Petersen  2001  0196AT  NYBORG    25m  31.73 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  31.48 
202  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    25m  30.97 
503  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  VEJLE    25m  30.72 
84  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    25m  29.99 
486  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    25m  28.80 
238  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    25m  29.63 
495  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    25m  30.56 
Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    25m  30.80 
319  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    25m  31.31 
440  Matilde Mantzius Mosegård  2003  0378AA  SLAGELSE    25m  31.69 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    25m  31.43 
496  Caroline P. Mathiesen  2001  0172AG  AIF    25m  30.87 
77  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  30.67 
511  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    25m  29.94 
284  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    25m  28.75 
226  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    25m  29.47 
338  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    25m  30.27 
208  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  30.75 
398  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    25m  31.21 
187  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  31.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark