2020-04-06   08:43:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  08:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer  Indledende (6) 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
425  Line Lyskjær  2003  0324AO  SILKEBORG    25m  4:50.10 
467  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    25m  4:49.23 
318  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    25m  4:48.66 
514  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    25m  4:48.12 
397  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  4:48.37 
Louise Dahl  2003  0362AN  JYLLINGE    25m  4:49.09 
317  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    25m  4:49.67 
253  Emilia Naledi Madonsela  2003  0394AV  HOVEDSTAD    25m  4:50.96 
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    25m  4:47.59 
507  Ella Christiansen  2003  0366AK  VEJLE    25m  4:47.19 
499  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    25m  4:46.73 
577  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  SKOVBAKKEN    25m  4:45.02 
408  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    25m  4:43.63 
446  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    25m  4:44.33 
401  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    25m  4:46.00 
198  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  4:46.92 
556  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    25m  4:47.37 
381  Silke Larsen  2003  0358AI  ROSKILDE    25m  4:48.09 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
302  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  4:41.98 
325  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    25m  4:41.08 
299  Chastine Melhede  2002  0292AZ  KVIK    25m  4:40.69 
552  Emma Ildal Djørup  2002  0274AQ  AALBORG    25m  4:39.87 
252  Mia Lindberg  2003  0322AC  HOVEDSTAD    25m  4:39.57 
561  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    25m  4:39.61 
547  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    25m  4:40.68 
399  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    25m  4:40.81 
343  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    25m  4:41.11 
297  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    25m  4:43.03 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
371  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  4:39.31 
35  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    25m  4:37.46 
566  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    25m  4:37.26 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  LAKSEN    25m  4:35.92 
316  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    25m  4:35.07 
388  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    25m  4:35.11 
355  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    25m  4:36.31 
366  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    25m  4:37.27 
43  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    25m  4:38.37 
77  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  4:39.51 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
463  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    25m  4:32.35 
549  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    25m  4:30.75 
98  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    25m  4:26.95 
351  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    25m  4:23.41 
546  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    25m  4:16.43 
138  Karla Louise Balle  2001  0122AO  HELSINGØR    25m  4:22.07 
564  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    25m  4:25.86 
448  Clara Neumann  2001  0164AC  SK-SYD    25m  4:29.66 
294  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    25m  4:30.86 
521  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  VEJLE    25m  4:34.07 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
83  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    25m  4:31.89 
287  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    25m  4:29.69 
224  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    25m  4:26.52 
558  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    25m  4:23.15 
197  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLBÆK    25m  4:15.34 
262  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    25m  4:21.36 
380  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    25m  4:23.88 
477  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  4:28.68 
469  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    25m  4:30.79 
563  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    25m  4:33.61 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark