2020-03-28   13:22:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

10_S
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
410  Nørgaard Alexander Aslak  2000  BIRKERØD  0053AE  25 m  8:01.37   
510  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  8:10.95   
571  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  25 m  8:17.36   
119  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  8:27.09   
124  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  8:27.62   
312  Brønnicke Philip Krogh  2000  KØGE  0075AI  25 m  8:32.79   
424  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  25 m  8:34.19   
523  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  8:34.33   
370  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  8:34.77   
10  220  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  8:34.88   
11  Bojesen Frederik  2002  JYLLINGE  0281AB  25 m  8:35.10   
12  390  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  8:38.38   
13  459  Kristiansen Christopher  2000  SØNDERBORG  0045AR  25 m  8:40.09   
14  235  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  8:41.87   
15  426  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  25 m  8:44.06   
16  247  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  8:46.70   
17  18  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  8:47.51   
18  548  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  25 m  8:48.83   
19  461  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  8:49.61   
20  498  Rendlev Alexander  2001  VI39  0121AE  25 m  8:51.83   
21  249  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  8:56.75   
22  445  Aner Mathias  2001  SK-SYD  0111AF  25 m  8:56.88   
23  454  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  9:00.00   
24  19  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  9:01.14   
25  575  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  9:04.07   
26  70  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  9:13.98   
27  79  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  25 m  9:14.74   
28  170  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  9:17.88   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark