2020-04-06   08:05:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

2_S
Løb 2, 100m Medley Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
236  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  56.67   
89  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  57.00   
479  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  57.64   
328  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  58.76   
482  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  25 m  59.55   
214  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  HOLSTEBRO  0007AN  25 m  59.75   
523  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  59.93   
111  Petersen Hans Mølbak  2001  GTI  0137AG  25 m  1:00.08   
36  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  25 m  1:00.27   
10  488  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  1:00.62   
11  248  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  25 m  1:00.73   
12  312  Brønnicke Philip Krogh  2000  KØGE  0075AI  25 m  1:00.93   
13  146  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  1:01.14   
14  483  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  25 m  1:01.16   
15  260  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  25 m  1:01.26   
16  274  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:01.32   
17  107  Hartington Casper Mørkhøj  2002  GTI  0239AF  25 m  1:01.63   
18  375  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  25 m  1:01.73   
19  82  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:01.93   
20  449  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  1:01.97   
21  557  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  25 m  1:01.98   
22  436  Hansen Matthias  2001  SLAGELSE  0191AH  25 m  1:02.00   
23  567  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  25 m  1:02.42   
24  553  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  1:02.49   
25  149  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  25 m  1:03.10   
26  513  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE  0121AH  25 m  1:03.25   
27  565  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  25 m  1:03.38   
28  529  Floor-Bøjden Asbjørn  2002  VEST  0277AI  25 m  1:03.60   
29  269  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  25 m  1:03.67   
30  406  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  1:04.10   
31  Østergaard Morten  2002  LAKSEN  0209AC  25 m  1:04.30   
32  391  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  1:04.33   
33  314  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  25 m  1:04.42   
34  413  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  1:04.76   
35  39  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  25 m  1:05.29   
36  261  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  1:05.31   
37  203  Allerslev Oskar  2002  HOLSTEBRO  0275AR  25 m  1:05.49   
38  313  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m  1:05.55   
39  268  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  25 m  1:05.60   
40  460  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  1:05.63   
41  215  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  1:05.88   
42  332  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  1:05.91   
43  330  Henriksen Casper Koch  2002  LYNGBY  0245AO  25 m  1:06.08   
44  350  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  1:06.14   
45  76  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  25 m  1:06.23   
46  389  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  25 m  1:06.58   
47  374  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  1:06.64   
48  246  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  1:06.84   
49  24  Kock Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  1:06.85   
50  583  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  1:07.05   
51  170  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  1:07.20   
52  196  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  1:07.24   
53  71  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  1:07.30   
54  266  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  25 m  1:07.43   
55  437  Ipsen Marcus  2002  SLAGELSE  0251AN  25 m  1:07.52   
56  329  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  1:07.53   
57  44  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  25 m  1:07.63   
58  379  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  1:07.81   
59  126  Guldager Asbjørn  2002  HSK  0227AI  25 m  1:07.89   
60  407  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  1:07.90   
61  264  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  25 m  1:07.94   
62  531  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  25 m  1:10.74   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark