2020-03-31   18:48:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

8_S
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
236  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  50.47   
89  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  50.70   
515  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  51.15   
510  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  51.33   
194  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  51.92   
87  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  52.19   
438  Jørgensen Gustav  2000  SLAGELSE  0075AP  25 m  52.32   
337  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  52.38   
114  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  25 m  52.50   
10  102  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  25 m  52.58   
11  10  Rasmussen Mads Tornow  2000  SLANGERUP  0073AD  25 m  52.59   
12  167  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  52.63   
13  116  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  52.72   
14  291  Jørgensen Jonas M.  2001  KVIK  0193AA  25 m  52.77   
15  570  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  25 m  52.82   
16  543  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  52.83   
17  280  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  25 m  52.90   
18  36  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  25 m  53.03   
19  42  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  25 m  53.07   
20  164  Hansen Tobias Dan  2002  HERLEV  0243AC  25 m  53.10   
21  97  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  25 m  53.23   
22  124  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  53.26   
23  369  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  25 m  53.30   
24  149  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  25 m  53.38   
25  76  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  25 m  53.47   
26  449  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  53.56   
27  487  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  53.56   
28  436  Hansen Matthias  2001  SLAGELSE  0191AH  25 m  53.57   
29  274  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  53.70   
30  248  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  25 m  53.79   
31  146  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  53.85   
32  490  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  25 m  53.85   
33  310  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  25 m  53.90   
34  567  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  25 m  53.94   
35  182  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  53.96   
36  201  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  54.09   
37  292  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  25 m  54.22   
38  393  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  54.23   
39  482  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  25 m  54.30   
40  474  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  54.31   
41  223  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  54.33   
42  553  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  54.35   
43  331  Houborg August  2001  LYNGBY  0133AT  25 m  54.41   
44  166  Kenskov Laurits  2001  HERLEV  0145AC  25 m  54.55   
45  174  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  54.70   
46  111  Petersen Hans Mølbak  2001  GTI  0137AG  25 m  54.75   
47  559  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  25 m  54.85   
48  127  Nielsen Mathias Kjær  2000  HSK  0043AU  25 m  55.29   
49  332  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  55.33   
50  406  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  55.39   
51  130  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  25 m  55.40   
52  150  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  25 m  55.46   
53  210  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  55.55   
54  123  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  55.67   
55  245  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  55.89   
56  313  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m  55.96   
57  466  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  56.11   
58  460  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  56.19   
59  530  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  56.28   
60  23  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  56.35   
61  71  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  56.41   
62  195  Brown Christopher H.  2002  HOLBÆK  0297AQ  25 m  56.52   
63  107  Hartington Casper Mørkhøj  2002  GTI  0239AF  25 m  56.65   
64  62  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m  56.74   
65  428  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  56.79   
66  233  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  56.81   
67  461  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  56.85   
68  529  Floor-Bøjden Asbjørn  2002  VEST  0277AI  25 m  56.86   
69  70  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  56.96   
70  261  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  57.04   
71  583  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  57.10   
72  266  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  25 m  57.25   
73  37  Nielsen Silas Storm  2002  DRAGSHOLM  0291AL  25 m  57.27   
74  407  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  57.27   
75  254  Meincke Frede  2002  HOVEDSTAD  0275AC  25 m  58.79   
76  184  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  25 m  58.82   
77  109  Liang Kevin  2002  GTI  0215AI  25 m  59.04   
78  131  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  25 m  59.06   
79  501  Petersen Rasmus Hatting  2002  VATCPH-STT  0205AF  25 m  1:01.21   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark