Startliste for Höstsimiaden 2017, Åkersberga
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
Höstsimiaden |
|
Utskriftsdatum |
03 december 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:17 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 december 2017 |
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
163 |
1 |
Alexander Nilsson |
2006 |
AR8906 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
161 |
2 |
Adam Joseph Michel |
2006 |
AS8306 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
748 |
3 |
William Zhao |
2006 |
AN8306 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:43.68 |
880 |
4 |
Leon Bocké |
2006 |
AJ2906 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
180 |
5 |
Benjamin Björk |
2006 |
AS5306 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Aron Leon Salamon |
2006 |
AL2706 |
DANDERYD |
|
25m |
1:36.61 |
258 |
2 |
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.29 |
224 |
3 |
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:24.55 |
211 |
4 |
Walter Herulf |
2006 |
AN3506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:26.96 |
210 |
5 |
Allan Herulf |
2006 |
AN4506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:29.97 |
168 |
6 |
Henrik Viberg |
2006 |
AF7106 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:36.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
706 |
1 |
Eric Fransson |
2006 |
AN0506 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.17 |
227 |
2 |
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:21.31 |
251 |
3 |
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.45 |
701 |
4 |
Elvin Degerbalkan |
2006 |
AH6106 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.07 |
260 |
5 |
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.38 |
883 |
6 |
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:24.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
695 |
1 |
Daniel Bebenek |
2006 |
AC4706 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.08 |
207 |
2 |
Måns Gunnarson |
2006 |
AK8506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:14.46 |
197 |
3 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.91 |
710 |
4 |
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.83 |
212 |
5 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
AC8706 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:15.31 |
741 |
6 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:17.38 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
08:17 |
|