Program för Färsingadoppet sprinttävling 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar 11-12
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Skyltcompaniet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
1 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
RØNNE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
2 |
|
Liam Hansen |
2007 |
HELSINGE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
3 |
|
Marco Gundel Harmens |
2006 |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
4 |
|
Anton Bjursell |
2008 |
SK RAN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
5 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
6 |
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
RØNNE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
7 |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
SK RAN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
8 |
|
Kasper Andersson |
2008 |
SK RAN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar 11-12 |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Melvin Lundfelt |
2007 |
HS |
46.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
2 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
SJÖBO SS |
40.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
3 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
SJÖBO SS |
39.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
4 |
|
Gustav Ingoldsson |
2007 |
HS |
39.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
5 |
|
Kalle Hannibal Nielsen |
2006 |
VAT CPH-MK |
39.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Nikolaj Pedersen |
2007 |
HELSINGE |
39.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
7 |
|
Samuel Nilsson |
2006 |
SK STIMMET |
42.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
8 |
|
Emil Wannem |
2006 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar 11-12 |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
1 |
|
Markus Kanth |
2006 |
FALKENBERG |
38.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
|
Hugo Sprung |
2007 |
HS |
37.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
3 |
|
Luka Mijatovic |
2007 |
BROMÖLLA |
37.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
4 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
HVIDOVRE |
37.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Elliot Feldt |
2007 |
SK RAN |
37.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
6 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
SK RAN |
37.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
7 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
ESLÖVS SS |
38.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
8 |
|
Axel Wöhl |
2007 |
HS |
38.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar 11-12 |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
1 |
|
Oscar Nord |
2006 |
OSBY SS |
37.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
2 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
SS IDEN |
36.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
HELSINGE |
36.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Lucas Langell |
2007 |
HS |
36.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
5 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
HVIDOVRE |
36.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
William Madsen |
2006 |
SK RAN |
36.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
7 |
|
Sebastian Nymark-Jensen |
2006 |
VAT CPH-MK |
37.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
8 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
RØNNE |
37.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar 11-12 |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
HELSINGE |
35.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
2 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
TRELLEBORG |
34.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
3 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
RINGSJÖ SK |
34.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
HELSINGE |
34.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
OSBY SS |
34.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
6 |
|
Anton Nordström |
2006 |
KIVIKS SK |
34.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
7 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
VAT CPH-MK |
35.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
8 |
|
Erik Moberg |
2006 |
OSBY SS |
36.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar 11-12 |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
1 |
|
Karl Svensson |
2006 |
SK SYDSIM |
33.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
SK RAN |
33.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
3 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
SS DELFIN |
31.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Rasmus Bønsøe |
2006 |
KORSØR |
30.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
5 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
SK STIMMET |
31.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
HELSINGE |
32.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
7 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
ESLÖVS SS |
33.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
8 |
|
Nikolas Koumbaros |
2006 |
SK RAN |
33.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 14:05:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|