Program för Adventsdoppet 2.0
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 8 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Herrar 14 år oä
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Tyr |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
3 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
SJÖBO SS |
2:43.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Christian Skøtte Vilhelms |
2000 |
RØNNE |
2:20.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
SK HAJEN |
2:23.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Herrar 14 år oä |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Joel Wall |
2001 |
SK HAJEN |
2:19.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Malte Laurén |
2004 |
SK HAJEN |
2:17.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
3 |
|
Casper Svärd |
2001 |
LANDSKRONA |
2:14.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
4 |
|
Maximilian Brink |
2002 |
KIVIKS SK |
2:10.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
5 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
SJÖBO SS |
2:11.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
William Studsgaard |
2004 |
RØNNE |
2:15.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
7 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
SK HAJEN |
2:17.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Herrar 14 år oä |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Max Ringström |
2004 |
TRELLEBORG |
2:08.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Christoffer Dellhede |
2001 |
LANDSKRONA |
2:06.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Alfred Persson |
2000 |
SJÖBO SS |
2:04.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
4 |
|
Isak Larsson |
2000 |
SJÖBO SS |
1:58.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
RØNNE |
1:59.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
2:05.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
7 |
|
Oscar Nordström |
2003 |
KIVIKS SK |
2:08.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
8 |
|
Markus Rydgren |
2003 |
LANDSKRONA |
2:09.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 08:12:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|