Program för NUSS Äldre (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 46
|
Tävling |
NUSS Äldre (25m) 2018 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
19:02 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 46, 50m Bröstsim P 14-15 |
Finaler (4) |
NUSS-rekord: Gijs Dijkhuizen, Vvästerås SS, 30.58 (2015) |
|
Beräknad start 08:37 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
561 |
2 |
Eddie Dahlström |
2004 |
AW0304 |
UDDEVALLA |
|
25m |
41.42 |
363 |
3 |
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
UPSALA S |
|
25m |
40.30 |
539 |
4 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
50m |
39.66 |
295 |
5 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
25m |
39.95 |
63 |
6 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
40.33 |
104 |
7 |
Elias Sjölander |
2003 |
AO3903 |
KARLSTAD |
|
25m |
41.45 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
1 |
William Barkehed |
2003 |
AH3903 |
LASS |
|
25m |
38.96 |
385 |
2 |
Andreas Savin |
2003 |
AG9503 |
UPSALA S |
|
25m |
38.31 |
373 |
3 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
25m |
38.03 |
542 |
4 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
50m |
36.83 |
457 |
5 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
37.63 |
279 |
6 |
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
SALA SS |
|
25m |
38.30 |
221 |
7 |
Elias Anderson |
2003 |
AO8303 |
MASS |
|
25m |
38.33 |
31 |
8 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
39.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
116 |
1 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
36.37 |
410 |
2 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
35.44 |
185 |
3 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
25m |
35.03 |
477 |
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
34.40 |
446 |
5 |
Stefanos Gavriliidis |
2003 |
AV6903 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
34.59 |
227 |
6 |
Måns Evertsson |
2003 |
AR2103 |
MASS |
|
25m |
35.33 |
263 |
7 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
36.27 |
397 |
8 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
36.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
25m |
33.88 |
244 |
2 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
25m |
33.80 |
216 |
3 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
25m |
32.72 |
82 |
4 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
31.99 |
6 |
5 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
32.57 |
247 |
6 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
33.62 |
41 |
7 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
33.81 |
101 |
8 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
33.99 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
19:02 |
|