2019-12-10   18:18:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  19:26   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
279  Ebba Skoog  2004  AZ2404  SKENE SIM    25m   
249  Camilla Edvinsson  2004  AX9604  SK 1970    25m   
301  Clara Nordensson  2005  BL7405  TROLLHÄTTA    25m   
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
277  Elsa Ek  2002  BQ3202  SKENE SIM    25m   
80  Linn Andersson  2005  AX7405  KUNGSBACKA    25m  3:51.91 
92  Linnéa Fabian  2005  BL5405  KUNGSBACKA    25m  3:21.24 
117  Hanna Månendahl  2003  BW6403  KUNGSBACKA    25m  3:18.43 
28  Emelie Johansson  2005  BH2205  ELFSBORG    25m  3:15.70 
259  Matilda Hörder  2004  AH5604  SK 1970    25m  3:17.14 
10  Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    50m  3:18.54 
189  Elsa Jernevad  2005  BQ9605  MARIESTAD    50m  3:25.84 
120  Gaëlle Ovise  2005  BK7205  KUNGSBACKA    25m  4:01.76 
  10               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
204  Tindra Gustafsson  2004  BJ7204  S 77    25m  3:10.10 
85  Klara Blomberg  2005  BE9805  KUNGSBACKA    25m  3:06.32 
43  Elly Sjöberg  2005  AE6205  ELFSBORG    25m  3:06.11 
308  Izabelle Andersson  2004  AM9204  VARBERG    25m  3:04.71 
122  Ida Sahlberg  2004  AV9204  KUNGSBACKA    25m  2:59.89 
337  Thea Qvarnström  2005  AE1205  FALKENBERG    25m  3:03.71 
83  Rebecka Berlin  2005  AX4605  KUNGSBACKA    25m  3:05.52 
282  Wilma Andrée  2004  AY2204  TROLLHÄTTA    50m  3:06.11 
137  Felicia Anderström  2004  BR2604  KUNGÄLV    25m  3:07.88 
331  10  Bianca Havner  2005  BB2205  FALKENBERG    25m  3:11.07 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
310  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    25m  2:56.73 
38  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    25m  2:55.68 
278  Saga Nikumaa  2004  AP1404  SKENE SIM    25m  2:54.06 
178  Gabriella Björkdahl  2004  AM1404  LIDKÖPING    25m  2:52.43 
209  Linnea Olofsson  2004  AZ7804  S 77    25m  2:52.34 
93  Ylva Franck  2000  BP6400  KUNGSBACKA    25m  2:52.36 
317  Olivia Leijon  2005  AL8605  VARBERG    25m  2:53.18 
133  Amanda Voss  2004  BM6404  KUNGSBACKA    25m  2:55.17 
69  Tove Öjersson  2005  AM1605  SK GÖTENE    25m  2:56.66 
288  10  Möja Flink  2005  AH9605  TROLLHÄTTA    25m  2:57.38 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
327  Linnea Andersson  2004  AF7604  FALKENBERG    25m  2:47.45 
25  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    25m  2:44.54 
167  Cazzandra Lindblad  2003  AQ5803  SK LAXEN    25m  2:43.15 
319  Alexandra Olausson  2003  AP1603  VARBERG    25m  2:41.88 
315  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  VARBERG    25m  2:41.09 
176  Andrea Wollentz  2004  BC3404  SK LAXEN    25m  2:41.11 
138  Clara Axelsson  2005  BG9805  KUNGÄLV    25m  2:42.68 
67  Lisa Andersson  2005  AP1405  SK GÖTENE    25m  2:43.96 
235  Sadaf Paktinat  2001  AV4801  S 02    25m  2:44.98 
63  10  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  2:50.84 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Elsa Olsson  2003  AP4803  MARIESTAD    25m  2:39.29 
60  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    25m  2:37.93 
329  Maja Feldhusen  2003  AP0803  FALKENBERG    25m  2:37.43 
184  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  2:36.93 
218  Elsa Dittmer  2005  BR3805  S 02    25m  2:35.36 
312  Emmie Dahlgren  2004  BA8204  VARBERG    25m  2:36.02 
109  Alice Karlsson  2004  BJ3204  KUNGSBACKA    25m  2:37.19 
125  Moa Simonsson  2003  BN5603  KUNGSBACKA    25m  2:37.55 
213  Miray Beybutov  2005  AY1405  S 02    25m  2:38.09 
224  10  Nelly Gripfors  2005  AL4605  S 02    25m  2:40.03 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Viola Wesslund Möll  2005  AP5405  ELFSBORG    25m  2:34.86 
216  Amanda Cederqvist  2005  AY2405  S 02    25m  2:34.00 
333  Elsa Kanth  2004  AN9204  FALKENBERG    25m  2:32.44 
287  Lupin Flink  2002  AW8402  TROLLHÄTTA    25m  2:31.94 
48  Cornelia Sundqvist  2003  BP3403  ELFSBORG    25m  2:31.11 
126  Izabella Svensson  2003  BJ6403  KUNGSBACKA    25m  2:31.29 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  2:32.43 
36  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  2:33.52 
156  Sofia Viberg  2004  AJ1404  KUNGÄLV    25m  2:34.67 
295  10  Emma Jobe  2003  BP0203  TROLLHÄTTA    25m  2:35.09 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Sofie Persson  2004  AB5804  ELFSBORG    25m  2:28.22 
52  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  2:27.03 
242  Agnes Svantesson  2001  AM2201  S 02    25m  2:25.14 
291  Tilda Hellström  2002  AX9402  TROLLHÄTTA    25m  2:24.24 
215  Lia Bromander  2004  AZ4604  S 02    25m  2:23.96 
61  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  2:24.21 
226  Signe Kåberg  2002  BG1402  S 02    25m  2:25.03 
253  Matilda Hallman  2003  BF7403  SK 1970    25m  2:26.65 
166  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  2:27.26 
62  10  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  2:30.61 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Julia Voss  2001  BR7401  KUNGSBACKA    25m  2:22.75 
202  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    25m  2:22.33 
111  Isabella Källén  2001  BR6401  KUNGSBACKA    25m  2:19.42 
281  Daniella Alström  2003  AM7203  TROLLHÄTTA    25m  2:19.02 
72  Victoria Danielsson  2002  BP6802  JÖNKÖPING    25m  2:18.14 
53  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  2:18.84 
71  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  2:19.40 
74  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    25m  2:19.90 
86  Daniela Broner Fredriksson  2000  AQ9200  KUNGSBACKA    25m  2:22.38 
227  10  Madison Lind  2004  AZ4804  S 02    25m  2:23.56 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
188  Matilda Eni  2002  AF0402  MARIESTAD    25m  2:14.95 
58  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  2:13.63 
341  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  2:12.93 
302  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    25m  2:11.41 
51  Linn Thid  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  2:10.21 
300  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    25m  2:10.48 
77  Alice Thörnros  2001  AT8601  JÖNKÖPING    25m  2:12.02 
212  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    25m  2:13.28 
70  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    25m  2:14.90 
342  10  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  2:16.18 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  19:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner