2019-12-10   10:24:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 134
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 134, 50m Rygg Herr (Ej UGP)  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
321  Nader Haydar  2008  AF6108  ÅSUNDEN    25m   
115  Victor Millheim  2006  AO2906  KUNGSBACKA    25m  56.77 
269  Filip Pantzare  2007  AI6907  SK 1970    25m   
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
292  Karl Holm  2006  AQ9906  TROLLHÄTTA    25m  54.16 
81  Max Andersson  2007  AH4307  KUNGSBACKA    25m  52.86 
96  Emrik Hammar  2007  AH8307  KUNGSBACKA    25m  51.61 
148  Ludvig Kobel  2006  AK5306  KUNGÄLV    25m  48.56 
190  Marcus Leijon  2002  AB5902  MARIESTAD    25m  47.37 
121  Alejandro Poller  2007  AH7307  KUNGSBACKA    25m  47.74 
128  Maximilian Thorsell  2007  AC6907  KUNGSBACKA    25m  48.83 
260  Oliver Johansson  2007  AG5507  SK 1970    25m  51.68 
112  Hugo Locking  2006  AL5106  KUNGSBACKA    25m  53.50 
  10               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Jacob Hassan  2003  BA7103  KUNGÄLV    25m  46.50 
68  Fabian Lövgren  2005  AJ7305  SK GÖTENE    25m  45.65 
194  William Nordkvist  2002  AF2902  MARIESTAD    25m  44.82 
248  Melker Boman  2005  AB2905  SK 1970    25m  44.47 
145  Filip Håll  2002  AT5702  KUNGÄLV    25m  43.77 
267  Milton Krantz  2006  AQ8506  SK 1970    25m  44.42 
94  Gustav Freiholtz  2006  AK1906  KUNGSBACKA    25m  44.58 
12  Alvar Ejdesjö  2005  AG2305  ELFSBORG    25m  44.86 
146  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    25m  45.69 
10  Max Askengren Stråhle  2006  AF9906  ELFSBORG    25m  46.78 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Milton Hedendahl  2005  AC5305  SK 1970    25m  41.82 
340  Emil Storberg  2004  AE8504  FALKENBERG    25m  41.28 
154  Svante Tjernström  2007  AA4907  KUNGÄLV    25m  40.85 
182  Christoffer Larsson  2005  AG6305  LIDKÖPING    25m  39.32 
222  Gustav Forssell  2003  AL3503  S 02    25m  34.56 
45  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    25m  37.31 
268  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  40.14 
79  Albin Amrén  2006  AL7106  KUNGSBACKA    25m  41.06 
Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    25m  41.54 
26  10  David Johansson  2005  AS7505  ELFSBORG    25m  42.76 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Ludwig Bjärudd  2001  AQ3901  SK LAXEN    50m  33.31 
338  Mats Rehn  2002  AW8902  FALKENBERG    25m  31.96 
335  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    25m  31.35 
127  Sebastian Svensson  2001  AU3101  KUNGSBACKA    25m  30.56 
344  Johan Bergwall  1999  AO4599  JÖNKÖPING    25m  28.68 
73  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    25m  29.71 
64  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  30.59 
261  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  31.59 
172  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    25m  32.26 
136  10  Jonathan Zachrisson  2002  AT9502  KUNGSBACKA    25m  34.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner