2019-12-09   12:32:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  12:25   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar  Finaler (4) 
Beräknad start 15:05 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
169  Lucas Nilsson  2003  AM2703  SK LAXEN    25m   
106  Noah Johansson  2005  AP0705  KUNGSBACKA    25m   
199  Simon Akervall  2001  AV4501  S 77    25m   
268  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  5:54.91 
297  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    25m  6:06.92 
146  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    25m   
290  Noel Heal  2005  AA5505  TROLLHÄTTA    25m   
               
  10               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
211  Roque Andersson Benedet  2004  AP3104  S 02    25m  5:44.86 
286  Rasmus Faarinen  2005  AM6305  TROLLHÄTTA    25m  5:34.83 
203  Rasmus Gustafsson  2001  AW3501  S 77    25m  5:33.61 
165  Gustaf Jonsson  2003  AH3103  SK LAXEN    25m  5:31.59 
236  Albin Rilby  2004  AP7104  S 02    25m  5:22.54 
162  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  5:23.03 
208  William Meurling  2004  AG9704  S 77    25m  5:32.98 
207  David Kjellgren  2004  AI4504  S 77    25m  5:33.77 
33  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  5:36.68 
293  10  Anton Hägg  2004  AG2904  TROLLHÄTTA    25m  5:54.70 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
320  Kristoffer Grönhaug  2002  AJ6502  ÅSUNDEN    25m  5:15.32 
170  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  5:08.98 
173  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  5:06.30 
299  Gustav Lokrantz  2004  AH6704  TROLLHÄTTA    25m  5:02.78 
110  Hektor Kvarnlöf  2004  AT0504  KUNGSBACKA    25m  5:01.52 
181  Henrik Kraemer  2005  AD7505  LIDKÖPING    25m  5:02.26 
161  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  5:03.08 
158  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  5:06.55 
135  Gustaf Wänt  2004  AT8304  KUNGSBACKA    25m  5:13.64 
168  10  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  5:20.55 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
37  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  4:58.02 
Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    25m  4:47.89 
174  Oliver Torbjörnsson  2001  AO2301  SK LAXEN    25m  4:45.80 
50  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  4:36.25 
76  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    25m  4:12.78 
245  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    25m  4:32.32 
171  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  4:43.35 
266  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    25m  4:46.88 
75  Albert Madurel  2001  AZ6301  JÖNKÖPING    25m  4:52.62 
98  10  Hugo Hilmersson  2002  AV7102  KUNGSBACKA    25m  5:00.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner