2019-12-16   12:42:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 25
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  12:25   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (3) 
Beräknad start 16:09 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Simon Akervall  2001  AV4501  S 77    25m   
299  Gustav Lokrantz  2004  AH6704  TROLLHÄTTA    25m   
169  Lucas Nilsson  2003  AM2703  SK LAXEN    50m  3:49.90 
146  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    25m  3:20.71 
211  Roque Andersson Benedet  2004  AP3104  S 02    25m  3:09.53 
293  Anton Hägg  2004  AG2904  TROLLHÄTTA    25m  3:15.92 
168  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  3:46.30 
12  Alvar Ejdesjö  2005  AG2305  ELFSBORG    25m  3:54.13 
297  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    25m   
22  10  Filip Hoff  2005  AI8505  ELFSBORG    25m   

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  3:02.13 
207  David Kjellgren  2004  AI4504  S 77    25m  2:58.09 
110  Hektor Kvarnlöf  2004  AT0504  KUNGSBACKA    25m  2:49.32 
50  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  2:47.11 
33  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  2:45.08 
37  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  2:46.95 
161  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  2:47.42 
236  Albin Rilby  2004  AP7104  S 02    25m  2:55.01 
158  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    50m  2:58.70 
182  10  Christoffer Larsson  2005  AG6305  LIDKÖPING    25m  3:05.59 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Noel Bohlin  2003  AM4903  S 02    25m  2:32.78 
174  Oliver Torbjörnsson  2001  AO2301  SK LAXEN    25m  2:29.58 
64  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  2:19.14 
73  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    25m  2:17.19 
344  Johan Bergwall  1999  AO4599  JÖNKÖPING    25m  2:14.28 
205  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  2:17.16 
210  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  2:17.28 
231  Maximus Murray  2003  AB0903  S 02    25m  2:27.91 
Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    25m  2:32.43 
208  10  William Meurling  2004  AG9704  S 77    25m  2:42.16 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner