2019-12-14   18:11:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 263
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  12:25   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 263, 50m Fri Herr (Ej UGP)  Finaler (5) 
Beräknad start 17:21 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
292  Karl Holm  2006  AQ9906  TROLLHÄTTA    25m  48.17 
269  Filip Pantzare  2007  AI6907  SK 1970    25m  43.21 
260  Oliver Johansson  2007  AG5507  SK 1970    50m  47.97 
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
107  Viggo Johnsson  2006  AF4506  KUNGSBACKA    25m  41.54 
102  William Hörgren  2007  AE7307  KUNGSBACKA    25m  39.75 
26  David Johansson  2005  AS7505  ELFSBORG    25m  39.25 
128  Maximilian Thorsell  2007  AC6907  KUNGSBACKA    25m  38.33 
146  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    25m  38.44 
290  Noel Heal  2005  AA5505  TROLLHÄTTA    25m  39.69 
12  Alvar Ejdesjö  2005  AG2305  ELFSBORG    25m  41.09 
               
  10               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
121  Alejandro Poller  2007  AH7307  KUNGSBACKA    50m  37.05 
148  Ludvig Kobel  2006  AK5306  KUNGÄLV    25m  36.38 
264  Joar Kivistö  2005  AP9305  SK 1970    25m  35.48 
Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    25m  33.81 
255  Milton Hedendahl  2005  AC5305  SK 1970    25m  33.95 
248  Melker Boman  2005  AB2905  SK 1970    25m  36.13 
182  Christoffer Larsson  2005  AG6305  LIDKÖPING    25m  36.45 
129  Max Törnqvist  2006  AJ9106  KUNGSBACKA    50m  38.00 
  10               

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
45  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    25m  32.96 
286  Rasmus Faarinen  2005  AM6305  TROLLHÄTTA    25m  32.15 
320  Kristoffer Grönhaug  2002  AJ6502  ÅSUNDEN    25m  31.82 
266  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    25m  28.75 
181  Henrik Kraemer  2005  AD7505  LIDKÖPING    25m  30.87 
132  Anton Windeman  2006  AM5906  KUNGSBACKA    25m  31.94 
21  Christoffer Good  2004  AL6904  ELFSBORG    25m  32.32 
268  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  33.00 
  10               

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
194  William Nordkvist  2002  AF2902  MARIESTAD    25m  27.86 
75  Albert Madurel  2001  AZ6301  JÖNKÖPING    25m  27.39 
159  Ludwig Bjärudd  2001  AQ3901  SK LAXEN    25m  26.97 
64  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  25.74 
Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    25m  26.91 
172  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    25m  27.32 
110  Hektor Kvarnlöf  2004  AT0504  KUNGSBACKA    25m  27.82 
261  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  28.01 
  10               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner