2019-11-21   05:22:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  19:26   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
236  Albin Rilby  2004  AP7104  S 02    25m   
16  Jesper Figas  2003  AH5303  ELFSBORG    25m   
293  Anton Hägg  2004  AG2904  TROLLHÄTTA    25m  1:38.33 
119  Love Nystedt  2005  AK4305  KUNGSBACKA    25m  1:34.01 
145  Filip Håll  2002  AT5702  KUNGÄLV    25m  1:34.30 
248  Melker Boman  2005  AB2905  SK 1970    50m  1:59.15 
241  Olle Sköld  2004  AR6904  S 02    25m   
               
  10               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  David Kjellgren  2004  AI4504  S 77    25m  1:26.58 
206  Simon Karlsson  2004  AB8304  S 77    25m  1:25.63 
158  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  1:22.54 
11  William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    25m  1:20.46 
135  Gustaf Wänt  2004  AT8304  KUNGSBACKA    25m  1:19.26 
90  Fredrik Ekholm  2004  AN2904  KUNGSBACKA    25m  1:20.38 
299  Gustav Lokrantz  2004  AH6704  TROLLHÄTTA    25m  1:20.61 
37  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  1:24.80 
168  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  1:25.92 
170  10  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  1:27.68 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
318  Samuel Lövenklev  2003  AU7703  VARBERG    25m  1:17.86 
214  Noel Bohlin  2003  AM4903  S 02    25m  1:15.69 
15  Albin Eriksson-Hemberg  2001  AI0701  ELFSBORG    25m  1:15.51 
294  William Hägg  2002  AM1502  TROLLHÄTTA    25m  1:13.47 
136  Jonathan Zachrisson  2002  AT9502  KUNGSBACKA    25m  1:12.04 
159  Ludwig Bjärudd  2001  AQ3901  SK LAXEN    50m  1:12.42 
Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    25m  1:13.81 
222  Gustav Forssell  2003  AL3503  S 02    25m  1:15.69 
161  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  1:16.06 
169  10  Lucas Nilsson  2003  AM2703  SK LAXEN    25m  1:19.11 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Gustaf Jonsson  2003  AH3103  SK LAXEN    25m  1:10.08 
210  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  1:09.19 
75  Albert Madurel  2001  AZ6301  JÖNKÖPING    25m  1:08.92 
221  Noah Emanuelsson  2003  AI8703  S 02    25m  1:08.20 
49  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    50m  1:07.88 
181  Henrik Kraemer  2005  AD7505  LIDKÖPING    25m  1:08.05 
89  Jonathan Einarsson  2001  AQ4101  KUNGSBACKA    25m  1:08.43 
162  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  1:09.12 
127  Sebastian Svensson  2001  AU3101  KUNGSBACKA    25m  1:09.32 
173  10  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  1:11.72 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
338  Mats Rehn  2002  AW8902  FALKENBERG    25m  1:06.51 
91  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:05.71 
217  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    25m  1:03.49 
14  David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  1:02.52 
205  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  59.67 
73  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    25m  1:00.76 
76  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    25m  1:02.74 
171  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  1:04.34 
344  Johan Bergwall  1999  AO4599  JÖNKÖPING    25m  1:05.99 
335  10  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    25m  1:07.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  19:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner