Startliste for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer |
Finaler (20) |
Sponsor: Bravida |
|
Heat 1 (20) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
539 |
3 |
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
0785AI |
ROSKILDE |
|
25m |
|
241 |
4 |
Nicholas Castella |
2007 |
|
TRITON B |
|
25m |
|
555 |
5 |
Anton Seerinsen |
2007 |
0719AH |
ROSKILDE |
|
25m |
|
126 |
6 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
545 |
1 |
Viktor Lange |
2007 |
0723AK |
ROSKILDE |
|
25m |
|
79 |
2 |
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
SK-SYD |
|
25m |
|
78 |
3 |
Alexandar K. Petersen |
2009 |
0973AD |
SK-SYD |
|
25m |
|
499 |
4 |
Elias Løkken Boss |
2008 |
0883AE |
RØNNE |
|
25m |
1:57.17 |
509 |
5 |
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
0805AE |
RØNNE |
|
25m |
2:01.13 |
607 |
6 |
Noah Heuser |
2007 |
0785AD |
HOLBÆK |
|
25m |
|
139 |
7 |
Phillip Knudsen |
2007 |
0787AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
123 |
8 |
Marcus Artmann |
2002 |
0277AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Jakob Bagge Møller |
2006 |
0605AK |
SK-SYD |
|
25m |
1:45.86 |
289 |
2 |
Asger Friis Justesen |
2008 |
0831AC |
VORDINGB |
|
25m |
1:43.32 |
446 |
3 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
0699AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.48 |
158 |
4 |
August Juel Bragge |
2005 |
0581AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:41.69 |
202 |
5 |
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
0733AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:42.18 |
129 |
6 |
Christian Bruus |
2006 |
0631AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:42.81 |
124 |
7 |
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:43.76 |
93 |
8 |
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
0733AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:46.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Jeppe Veise |
2004 |
0423AF |
KORSØR |
|
25m |
1:41.22 |
503 |
2 |
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
0649AF |
RØNNE |
|
25m |
1:39.01 |
501 |
3 |
Laurits Erichsen |
2007 |
0717AI |
RØNNE |
|
25m |
1:37.33 |
51 |
4 |
Jonas Nørmark Larsen |
2005 |
0513AI |
KORSØR |
|
25m |
1:36.82 |
364 |
5 |
August Juul-Andersen |
2007 |
0777AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:37.05 |
67 |
6 |
William Bjørnsteen |
2008 |
0829AB |
SK-SYD |
|
25m |
1:38.01 |
521 |
7 |
Maximillian Lippert |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
1:40.15 |
112 |
8 |
Victor Schnabelrauch |
2003 |
0331AS |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:41.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
487 |
1 |
Kim Johnson |
2000 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
1:36.33 |
360 |
2 |
Tristan Houmann |
2008 |
0867AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:35.96 |
610 |
3 |
Frej Matias Krog |
2007 |
0737AG |
HOLBÆK |
|
25m |
1:34.68 |
99 |
4 |
Emil Olsen |
2006 |
0689AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:34.25 |
578 |
5 |
Thor Sean Tørngren |
2006 |
0603AD |
HASLEV |
|
25m |
1:34.38 |
107 |
6 |
Bjarke Søndergaard Jensen |
2004 |
0493AR |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:35.89 |
140 |
7 |
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.00 |
118 |
8 |
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
0507AO |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:36.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Noah Berg Pedersen |
2005 |
0561AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:34.08 |
77 |
2 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
1:32.86 |
194 |
3 |
Noel Gjelstrup |
2004 |
0497AO |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.17 |
587 |
4 |
Mikkel Christiansen |
2004 |
0441AQ |
NAKSKOV |
|
25m |
1:30.92 |
534 |
5 |
Nicolas Christiansen |
2007 |
0743AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:31.17 |
55 |
6 |
Christian Quist |
2007 |
0709AA |
KORSØR |
|
25m |
1:32.33 |
541 |
7 |
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:32.98 |
369 |
8 |
Simon Kristoffersen |
2005 |
0589AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:34.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
620 |
1 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.11 |
115 |
2 |
Christian Skriver |
2004 |
0487AR |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:28.30 |
116 |
3 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:27.61 |
439 |
4 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.77 |
428 |
5 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.79 |
550 |
6 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:28.13 |
433 |
7 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.10 |
101 |
8 |
William F. Pilgaard |
2006 |
0677AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:30.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
478 |
1 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
0575AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.78 |
604 |
2 |
Victor Buck |
2007 |
0721AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:25.46 |
333 |
3 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
VAT CPH |
|
25m |
1:23.67 |
117 |
4 |
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
0361AT |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:23.24 |
282 |
5 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
25m |
1:23.44 |
113 |
6 |
Jonathan Skadhauge |
2005 |
0509AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:24.38 |
97 |
7 |
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:25.77 |
470 |
8 |
Mads Munksgaard |
2004 |
0401AN |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
382 |
1 |
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
0489AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:22.40 |
475 |
2 |
Hjalte Petersen |
2004 |
0443AO |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.53 |
619 |
3 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:21.23 |
142 |
4 |
Sylvester Wichmann Meisne |
2005 |
0567AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.73 |
181 |
5 |
Grigory Selivanov |
2004 |
0499AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:21.08 |
416 |
6 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.32 |
563 |
7 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
1:21.89 |
542 |
8 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:22.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
KORSØR |
|
25m |
1:20.27 |
121 |
2 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.80 |
489 |
3 |
Adrian Spogardh |
2004 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
1:19.19 |
208 |
4 |
Joachim Mårtensen |
2004 |
0457AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.25 |
615 |
5 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:19.10 |
451 |
6 |
Sammi Asker Andersen |
2003 |
0347AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:19.33 |
219 |
7 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.91 |
211 |
8 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
597 |
1 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:17.87 |
131 |
2 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.29 |
418 |
3 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.21 |
549 |
4 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.15 |
81 |
5 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:17.19 |
533 |
6 |
William Breuner |
2005 |
0521AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.26 |
47 |
7 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
KORSØR |
|
25m |
1:17.64 |
338 |
8 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
VAT CPH |
|
25m |
1:18.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
540 |
1 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.06 |
423 |
2 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.74 |
257 |
3 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
25m |
1:16.54 |
565 |
4 |
Holger Flytkjær-Hansen |
2004 |
0479AE |
HASLEV |
|
25m |
1:16.38 |
173 |
5 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:16.45 |
104 |
6 |
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:16.64 |
38 |
7 |
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
KORSØR |
|
25m |
1:16.95 |
600 |
8 |
Sebastian Hofmann Peterse |
2003 |
0385AQ |
NAKSKOV |
|
25m |
1:17.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VAT CPH |
|
25m |
1:15.80 |
236 |
2 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
TRITON B |
|
25m |
1:15.55 |
490 |
3 |
Leo Spogardh |
2004 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
1:15.32 |
622 |
4 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.91 |
543 |
5 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.99 |
566 |
6 |
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
HASLEV |
|
25m |
1:15.35 |
592 |
7 |
Andreas Hausner |
1999 |
9903AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:15.78 |
295 |
8 |
Lucas Linnebjerg |
2003 |
0305AR |
VORDINGB |
|
25m |
1:15.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
413 |
1 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.83 |
367 |
2 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.65 |
605 |
3 |
Simon Rytter Eliasen |
2003 |
0319AE |
HOLBÆK |
|
25m |
1:12.73 |
84 |
4 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:12.60 |
49 |
5 |
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
0549AB |
KORSØR |
|
25m |
1:12.63 |
579 |
6 |
Noel Sander Vestergaard |
2003 |
0345AO |
HASLEV |
|
25m |
1:12.88 |
114 |
7 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:14.29 |
505 |
8 |
Malte Rasch |
2004 |
0403AH |
RØNNE |
|
25m |
1:14.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
504 |
1 |
Phillip Quist |
2003 |
0395AN |
RØNNE |
|
25m |
1:12.32 |
110 |
2 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:11.06 |
288 |
3 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:10.00 |
70 |
4 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
25m |
1:09.82 |
522 |
5 |
Christer Papenbroock |
2002 |
|
SCH |
|
25m |
1:09.95 |
477 |
6 |
Nicklas Stæcker |
2003 |
0395AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.59 |
450 |
7 |
Matti Andersen |
2001 |
0197AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:12.21 |
305 |
8 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VAT CPH |
|
25m |
1:12.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Marc Amon Gottmann |
2003 |
|
SCH |
|
25m |
1:09.23 |
474 |
2 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:07.46 |
567 |
3 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
HASLEV |
|
25m |
1:06.97 |
331 |
4 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VAT CPH |
|
25m |
1:06.33 |
230 |
5 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
25m |
1:06.76 |
332 |
6 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VAT CPH |
|
25m |
1:07.27 |
456 |
7 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.45 |
286 |
8 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
0389AN |
VORDINGB |
|
25m |
1:09.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Antoine Montier |
1993 |
9327AO |
VAT CPH |
|
25m |
1:05.50 |
325 |
2 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH |
|
25m |
1:04.17 |
595 |
3 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:03.39 |
593 |
4 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:02.79 |
329 |
5 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VAT CPH |
|
25m |
1:03.01 |
319 |
6 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VAT CPH |
|
25m |
1:04.02 |
229 |
7 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
1:04.83 |
317 |
8 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH |
|
25m |
1:05.82 |
|
|
Heat 18 (20) (Årg. 2006-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.18 |
95 |
2 |
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:22.84 |
373 |
3 |
Andreas Mølbak |
2006 |
0631AI |
RINGSTED |
|
25m |
1:16.44 |
480 |
4 |
Petar Trkulja |
2006 |
0645AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.48 |
361 |
5 |
Zacharias Houmann |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:15.48 |
37 |
6 |
Rasmus Bønsøe |
2006 |
0669AG |
KORSØR |
|
25m |
1:18.89 |
513 |
7 |
Fiete M Deissler |
2006 |
|
SCH |
|
25m |
1:23.01 |
442 |
8 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.41 |
|
|
Heat 19 (20) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
1:11.07 |
402 |
2 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.73 |
303 |
3 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VAT CPH |
|
25m |
1:09.83 |
307 |
4 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VAT CPH |
|
25m |
1:06.77 |
355 |
5 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.62 |
497 |
6 |
Malthe Berlin |
2005 |
0525AK |
RØNNE |
|
25m |
1:10.35 |
374 |
7 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:10.98 |
182 |
8 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.79 |
|
|
Heat 20 (20) (Årg. 1920-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
25m |
1:02.19 |
272 |
2 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
25m |
1:00.71 |
231 |
3 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
25m |
58.88 |
246 |
4 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
57.64 |
267 |
5 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
58.71 |
516 |
6 |
Till Otto Gottmann |
2000 |
|
SCH |
|
25m |
1:00.35 |
376 |
7 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.75 |
263 |
8 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
25m |
1:02.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|