2019-12-09   23:33:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
264  Cecilie Nørgaard Frost  2005  0598AM  AALBORG    25m   
28  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    25m   
82  Mille Broholm Brixen  2005  0504AG  HOLSTEBRO    25m   
301  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    25m   
81  Sofie Bjerre  2005  0514AN  HOLSTEBRO    25m   
120  Victoria Fræhr Piihl  2005  0598AJ  KOLDING    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Caden Halle  2005  0596AS  ODDER    25m  1:51.25 
254  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  1:42.13 
Johanne V. Futtrup  2005  0518AI  AGF    25m  1:39.51 
128  Sofie Rasmussen  2005  0502AQ  ST-NEPTUN    25m  1:39.12 
183  Line Knudsen  2005  0532AM  SILKEBORG    25m  1:39.24 
94  Thea Sofie Holm Petersen  2005  0568AR  HORSENS    25m  1:40.19 
149  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    25m  1:46.87 
22  Caroline Bomholt Jensen  2005  0556AS  BSK08    25m  1:56.72 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  AABYBRO    25m  1:37.33 
216  Amalie Nyvang Jensen  2005  0526AM  THISTED    25m  1:36.58 
201  Nicoline Bang Mosegaard  2005  0562AS  SKIVE    25m  1:35.96 
141  Nina Seirup  2005  0566AN  NYBORG    25m  1:35.85 
277  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    25m  1:35.91 
255  Elisabeth Vingborg  2005  0526AL  VIBORG    25m  1:36.23 
224  Mette Barfoot  2005  0588AS  VEJLE    25m  1:36.89 
281  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    25m  1:38.71 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  ST-NEPTUN    25m  1:35.56 
252  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  1:34.76 
139  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    25m  1:33.63 
290  Sara Baumgartner  2005  0552AN  SKOVBAKKEN    25m  1:33.27 
236  Emilie Moberg  2005  0534AI  VEJLE    25m  1:33.60 
11  Ida Emilie Hindberg  2005  0528AQ  AGF    25m  1:33.84 
169  Anna Ryet  2005  0516AG  RINGE    25m  1:35.07 
58  Nikoline Kaae  2005  0586AI  FREM    25m  1:35.77 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Ida Jacobsen  2005  0516AM  ESBJERG    25m  1:32.23 
178  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    25m  1:32.13 
78  Maja Stamholt  2005  0528AH  HSK    25m  1:32.01 
84  Maja Fjordside Jensen  2005  0548AM  HOLSTEBRO    25m  1:30.31 
206  Stine Mejdahl  2005  0548AT  SØHESTEN    25m  1:30.72 
260  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    25m  1:32.05 
175  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  1:32.14 
160  Cassandra Spring  2005  0546AR  PINGVINEN    25m  1:32.82 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    25m  1:29.77 
119  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    25m  1:29.04 
207  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    25m  1:27.94 
174  Mathilde Thirup  2005  0536AL  S 68    25m  1:26.87 
99  Sofie Dyg Holme  2005  0598AO  IKAST    25m  1:27.12 
199  Amalie Tolderlund  2005  0586AR  SILKEBORG    25m  1:28.80 
269  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    25m  1:29.44 
263  Camilla Nørgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    25m  1:29.97 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Ester Lauritsen  2005  0536AQ  SILKEBORG    25m  1:26.53 
187  Annabella Marie Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  1:25.44 
23  Kristine Vestergaard  2005  0596AH  BSK08    25m  1:24.87 
40  Marie Jensen  2005  0516AO  ESBJERG    25m  1:24.13 
215  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m  1:24.22 
79  Karoline Prang Andersen  2005  0534AH  HOBRO    25m  1:25.16 
17  Malou Sejr  2005  0572AB  AGF    25m  1:25.97 
97  Weronika L. Bjørn  2005  0524AG  IKAST    25m  1:26.56 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Anna Rønn  2005  0552AD  RINGE    25m  1:23.65 
68  Agnete Habermann  2005  0576AA  H2Odense    25m  1:23.02 
159  Fenja Romanski  2005  0598AH  PINGVINEN    25m  1:20.83 
182  Mette Holstein  2005  0552AI  SILKEBORG    25m  1:15.63 
45  Amanda Busk Olesen  2005  0558AH  ESBJERG    25m  1:19.28 
172  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  1:21.29 
61  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  0536AH  FREM    25m  1:23.08 
213  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    25m  1:24.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark