2020-02-21   17:17:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 26, 200m Medley Herrer  Finaler (15) 
Vejledende starttid 11:11 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
129  Christian Thorhauge  2005  0545AM  ST-NEPTUN    25m   
138  Mikkel Bredal Larsen  2005  0587AB  NYBORG    25m  3:06.86 
230  Sofus Funder  2005  0543AL  VEJLE    25m  3:05.16 
133  Emil Jaworski  2004  0475AQ  NORD    25m  3:05.64 
275  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    25m  3:09.15 
223  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    25m   
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
253  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    25m  3:02.44 
247  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    25m  3:00.03 
185  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    25m  2:56.72 
57  Anders Mosbæk Johannessen  2005  0529AG  FREM    25m  2:55.09 
29  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  2:55.99 
19  Viggo Lind Toustrup  2005  0561AJ  AGF    25m  2:57.32 
237  Tobias Holt Poulsen  2005  0511AE  VEJLE    25m  3:00.78 
122  Valdemar Petersen  2004  0431AP  MUNKEBO    25m  3:03.16 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Jonathan Nejmann  2004  0423AO  MUNKEBO    25m  2:54.50 
235  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  2:52.57 
27  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  2:51.67 
270  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    25m  2:51.63 
95  Kristian Sabroe Sørensen  2005  0583AA  HORSENS    25m  2:51.65 
24  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  2:51.83 
115  Daniel Busk  2005  0583AK  KOLDING    25m  2:53.73 
297  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  SKOVBAKKEN    25m  2:54.51 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  2:50.56 
102  Kasper Jensen  2005  0559AJ  IKAST    25m  2:48.39 
142  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  2:46.99 
217  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  2:46.54 
198  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    25m  2:46.76 
276  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    25m  2:47.71 
16  Anders Sanggaard  2005  0519AH  AGF    25m  2:49.74 
25  Kresten Skau Hansen  2005  0595AF  DELTA    25m  2:51.20 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
116  Christopher V. Nielsen  2004  0469AP  KOLDING    25m  2:46.40 
302  Sigurd Wemmelund  2005  0589AI  HERNING    25m  2:45.52 
145  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  2:43.65 
156  Oscar Pedersen  2004  0445AE  PINGVINEN    25m  2:43.34 
44  Andreas Nikolajsen  2005  0595AC  ESBJERG    25m  2:43.56 
38  Karl Heeb  2005  0581AM  ESBJERG    25m  2:43.98 
105  Theis Nelander  2005  0557AC  IKAST    25m  2:46.28 
85  Gustav K Kjeldsen  2004  0447AQ  HOLSTEBRO    25m  2:46.53 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Andreas Torp  2004  0409AA  NORD    25m  2:43.18 
246  Kasper Henriksen  2004  0441AM  VIBORG    25m  2:42.49 
146  Alexander Johnsen  2003  0397AC  ODDER    25m  2:41.96 
271  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    25m  2:41.03 
10  Søren Have  2004  0449AE  AGF    25m  2:41.67 
114  Alexander Kjeldsen  2004  0423AN  KOLDING    25m  2:42.31 
218  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  2:43.17 
73  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  H2Odense    25m  2:43.27 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Viktor Enevold Sørensen  2004  0457AL  THISTED    25m  2:39.97 
209  Emil Neumann  2004  0465AH  SØNDERBORG    25m  2:38.93 
117  Lasse Thulstrup  2004  0489AB  KOLDING    25m  2:37.70 
267  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  2:35.77 
90  Arthur Rytter Jacobsen  2003  0373AL  HORSENS    25m  2:37.48 
202  Anton Poulsen  2004  0483AH  SKIVE    25m  2:37.75 
98  Anton Christiansen  2004  0493AL  IKAST    25m  2:39.47 
273  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    25m  2:40.99 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Rasmus Pedersen  2003  0305AM  HOLSTEBRO    25m  2:35.36 
157  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  PINGVINEN    25m  2:34.81 
248  Andreas Weis Kallesøe  2004  0491AM  VIBORG    25m  2:34.15 
192  Jakob Riisgaard  2003  0309AA  SILKEBORG    25m  2:33.93 
214  Gustav Hansen  2004  0415AM  THISTED    25m  2:34.10 
289  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  LYSENG    25m  2:34.32 
245  Lukas Hedegaard  2004  0483AM  VIBORG    25m  2:34.87 
43  Mathias Marbæk Nielsen  2004  0435AE  ESBJERG    25m  2:35.67 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Lauritz Baad Ellekjær  2003  0323AG  VEJLE    25m  2:33.41 
197  Magnus Søgaard  2003  0315AN  SILKEBORG    25m  2:32.88 
63  August B Bjerregaard  2003  0313AN  H2Odense    25m  2:32.27 
62  Lukas Stæhr Bentsen  2003  0351AC  H2Odense    25m  2:31.48 
243  Anders Elsborg  2003  0361AQ  VIBORG    25m  2:31.57 
155  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  PINGVINEN    25m  2:32.53 
189  Mikkel Mølgaard  2003  0333AQ  SILKEBORG    25m  2:33.25 
42  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m  2:33.46 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Sune Schaarup  2003  0359AG  VEJLE    25m  2:31.27 
64  Pol Cardeñas Bonjorn  2003  0351AT  H2Odense    25m  2:31.03 
219  Asger Mathiasen  2004  0427AI  THISTED    25m  2:30.67 
220  Mikkel Stilling  2003  0347AO  THISTED    25m  2:30.34 
257  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  AABYBRO    25m  2:30.52 
181  Asger Hatting  2003  0303AK  SILKEBORG    25m  2:30.72 
158  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  PINGVINEN    25m  2:31.09 
46  Aske Sommerlund Pedersen  2003  0393AJ  ESBJERG    25m  2:31.40 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  SKOVBAKKEN    25m  2:29.93 
91  Christian Johannesen  2003  0343AH  HORSENS    25m  2:29.34 
21  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    25m  2:28.97 
256  Daniel Østerballe  2003  0363AN  VIBORG    25m  2:28.12 
18  Markus Toft  2003  0377AK  AGF    25m  2:28.38 
65  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  H2Odense    25m  2:29.05 
48  Tobias Svenningsen  2003  0333AI  ESBJERG    25m  2:29.34 
12  Linus Folke Jensen  2004  0427AO  AGF    25m  2:29.94 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    25m  2:26.30 
135  Christian Kornum  2003  0323AH  NORD    25m  2:23.79 
41  Jonas Kjær  2003  0341AA  ESBJERG    25m  2:22.97 
77  Mads Stamholt  2003  0353AM  HSK    25m  2:22.37 
20  Valdemar Wichmann  2003  0305AJ  AGF    25m  2:22.80 
225  Daniel Damsbo  2003  0397AH  VEJLE    25m  2:23.42 
179  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  2:23.87 
147  Kasper Johnsen  2003  0357AC  ODDER    25m  2:26.69 

 
Heat 13 (15) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Kristian B. Rasmussen  2003  0349AG  S 68    25m  2:21.68 
229  Oliver Fenger  2003  0303AO  VEJLE    25m  2:21.52 
71  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    25m  2:19.51 
86  Mathias Lindberg Laursen  2003  0359AJ  HOLSTEBRO    25m  2:11.38 
177  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    25m  2:18.06 
13  Rasmus Pilegaard Køfer  2003  0317AD  AGF    25m  2:21.34 
226  Malthe Elkjær  2003  0367AF  VEJLE    25m  2:21.55 
96  Alexander L. Bjørn  2003  0389AH  IKAST    25m  2:22.35 

 
Heat 14 (15) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
166  Christian Landtved  2004  0431AB  RINGE    25m  2:27.57 
101  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  IKAST    25m  2:24.07 
69  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  2:21.39 
244  Mads Peter Hansen  2004  0453AM  VIBORG    25m  2:17.33 
34  Elias Marius Elsgaard  2004  0451AI  ESBJERG    25m  2:18.94 
288  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  2:22.68 
294  Viktor Lei Lamberg  2004  0477AE  SKOVBAKKEN    25m  2:24.34 
233  Mads Iversen  2004  0491AG  VEJLE    25m  2:27.83 

 
Heat 15 (15) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  2:42.35 
83  Mads Drechsler  2005  0561AH  HOLSTEBRO    25m  2:38.95 
59  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  FREM    25m  2:38.15 
274  Morten H. Kobbelgaard  2005  0587AG  AALBORG    25m  2:33.21 
283  Christoffer P. Voldbjerg  2005  0545AH  AALBORG    25m  2:35.82 
228  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    25m  2:38.20 
266  Inas Ilic  2005  0591AE  AALBORG    25m  2:39.78 
32  Carl Clausen  2005  0533AH  ESBJERG    25m  2:42.87 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark