2019-07-19   19:33:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Älgadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Älgadoppet 2018    Utskriftsdatum  19 oktober 2018   
  Tävlingsort  Vargön    Utskriftstid  19:42   
  Arrangör  Simklubben Vänersborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 oktober 2018         
 
 
 
Gren 5, 100m Medley Damer  Finaler (7) 
Sponsor: Hemköp Torpa 
 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
83  Tilde Johnsson  2004  AH9804  TROLLHÄTTA    25m   
22  Elin Klerfors  2007  AM1207  ALE    25m   
93  Regina Zana  2010  AA9810  TROLLHÄTTA    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Jocelyn Matonbila  2005  BR8205  ALE    25m   
Therese Mattsson  1997  BT1497  SOLENS IF    25m   
67  Josefin Larsson  2008  AD5208  LIDKÖPING    25m   
78  Ida Pihlblad  2001  BM5201  SKARA SS    25m   
143  Sara Vendel Gunnarsson  2005  BD7805  KARLSBORG    25m   
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Ella Götestam Sundén  2007  AL0807  ALE    25m   
31  Julia Gustafsson  2006  BJ3406  ALE    25m  1:57.63 
122  Alma Selin  2006  AO1206  VÄNERSBORG    25m  1:55.31 
111  Fanny Gunnarsmo  2006  BJ3806  VARABYGDEN    25m  1:55.57 
25  Lilly Johansson  2007  AR4607  ALE    25m  2:10.92 
102  Maja Dalek  2008  AW3208  TROLLHÄTTA    25m   

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Moa Lindberg Bandelin  2006  BJ8406  ALE    25m  1:50.36 
54  Ebba Öjersson  2008  AA7408  SK GÖTENE    25m  1:47.53 
100  Achazia Hilvano  2006  BR9206  TROLLHÄTTA    25m  1:45.30 
86  Maja Ericsson  2007  AO3207  TROLLHÄTTA    25m  1:47.46 
124  Amanda Grönlund  2008  AB2208  VÄNERSBORG    25m  1:48.03 
116  Tilda Persson  2004  AH3804  VÄNERSBORG    25m  1:51.09 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Isabella Emanuelsson  2006  BJ4806  TROLLHÄTTA    25m  1:44.25 
65  Anna Johansson  2007  AE1807  LIDKÖPING    25m  1:39.25 
Axelina Kläfverud  2007  AE6607  KARLSHAMN    25m  1:34.04 
85  Emma Wikberg  2007  AN2207  TROLLHÄTTA    25m  1:34.55 
91  Frida Arvidsson  2005  BR7205  TROLLHÄTTA    25m  1:39.49 
117  Agnes Bennehed  2005  AC3405  VÄNERSBORG    25m  1:44.62 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Thea Andersson  2003  BR1203  VARABYGDEN    25m  1:30.15 
62  Agnes Carlsson-Djerf  2006  AD6606  LIDKÖPING    25m  1:27.08 
58  Gabriella Björkdahl  2004  AM1404  LIDKÖPING    25m  1:25.12 
68  Clara Westh  2004  BT2404  LIDKÖPING    25m  1:25.61 
15  Nathalie Brinkmo  2004  AK2804  ALE    25m  1:28.15 
53  Lisa Andersson  2005  AP1405  SK GÖTENE    25m  1:30.20 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Klara Torén  2006  AB1406  LIDKÖPING    25m  1:21.39 
50  Miranda Kristiansson  2001  AP6401  ARVIKA SS    25m  1:20.18 
64  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  1:19.47 
60  Alva Jonsson  2003  BE4403  LIDKÖPING    25m  1:19.67 
49  Matilda Kristiansson  2001  AP4401  ARVIKA SS    25m  1:20.45 
52  Sanna Axelsson  2004  AI4204  ARVIKA SS    25m  1:23.50 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  19:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner