Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
12 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 5, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
A-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:08.34 |
481 |
2 |
Mats Fjogstad Tobiassen |
2002 |
|
BRYNE |
|
50m |
2:07.70 |
455 |
3 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:03.93 |
493 |
4 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
AALBORG |
|
50m |
1:57.12 |
157 |
5 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
2:02.56 |
420 |
6 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
50m |
2:06.48 |
122 |
7 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:08.34 |
160 |
8 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
2:09.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
2:13.07 |
390 |
2 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:12.54 |
81 |
3 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:10.83 |
290 |
4 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
2:10.27 |
56 |
5 |
Frederik Nerving |
1997 |
9771AP |
KVIK |
|
50m |
2:10.58 |
272 |
6 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:11.58 |
267 |
7 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
2:12.77 |
85 |
8 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:13.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
2:15.32 |
142 |
2 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:14.38 |
355 |
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:13.82 |
243 |
4 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:13.38 |
433 |
5 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
2:13.46 |
242 |
6 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:14.31 |
418 |
7 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
2:15.28 |
370 |
8 |
Nicolai Andersen |
1998 |
9837AF |
NYBORG |
|
50m |
2:15.53 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|