2018-12-19   05:24:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 25 m 2010

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 46
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS-yngre (25m) 2010    Utskriftsdatum  30 januari 2010   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör  Örebro Simallians         
 
 
 
Gren 46, 50m Frisim Flickor 11  Finaler (5) 
NUSS-Rekord: Martina Granström, Jönköpings SS, 31.31, 2002 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
18  Henrietta Bihre  2000    UPSALA S    25m  49.03 
359  Felicia Näsström  1999  AQ6899  VÄSTERÅS    25m  46.86 
326  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  42.97 
20  Beatrice Blomqvist  2000  AE7400  UPSALA S    25m  42.45 
333  Emelie Blomberg  1999  AU4899  TROSABYGD.    25m  42.56 
328  Tea Tagesson  2000  AC7400  ÖSA    25m  43.23 
311  Linnéa Ärlegård  1999  AL7699  NAUTILUS    25m  46.95 
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
19  Ella-Maja Byström  1999  AL4299  UPSALA S    25m  41.66 
350  Josefine Johannesson  1999  AK1899  VÄSTERÅS    25m  40.31 
121  Sofie Wirfalk  2000  AB2800  ELFSBORG    25m  40.14 
253  Lovisa Lampi  1999  AQ4899  LASS    50m  40.12 
120  Emma Dubo  1999  AC5299  ELFSBORG    25m  40.12 
288  Ann-Kristin Karlsson  1999  AH5899  MASS    25m  40.16 
264  Lisa Sandström  1999  AP7899  LASS    25m  41.31 
243  Alma Fransson  1999  AN1299  LASS    25m  41.66 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
138  Madeleine Karlsson  2000  AB4200  MOTALA SS    25m  40.00 
271  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    25m  38.93 
21  Miranda Söderberg  1999  AB0699  UPSALA S    25m  38.70 
37  Nora Myrén  1999  AK0499  SÄFFLE SS    25m  38.19 
178  Hanna Kewenter  1999  AM5299  GÖTEBORG    25m  38.40 
314  Elin Bertholdsson  1999  AG8699  ÖSA    25m  38.81 
155  Klara Tunér  1999  AG2699  ANDERSTORP    25m  39.85 
188  Malin Elvin  2000  AA9400  GRUMS SS    25m  40.10 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
342  Gabriella Sanftleben  1999  AD9499  UDDEVALLA    25m  37.22 
335  Clara Wadsten  1999  AA1899  TROSABYGD.    50m  37.14 
272  Jacqueline Larsson  1999  AD1699  LUDVIKA SS    25m  36.88 
103  Sara Thunholm  1999  AF4899  NKK    25m  36.08 
291  Alice Lindhé  1999  AF7699  MASS    25m  36.20 
52  Frida Kimander  1999  AE1499  SKURU IK    25m  37.05 
186  Kajsa Björck-Teuscher  1999  AA7499  GRUMS SS    25m  37.21 
152  Rebecca Lidbacken  1999  AB6699  ANDERSTORP    25m  38.00 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
67  Emma Bergkvist  2000  AA5600  SK STRÄNGN    25m  35.54 
34  Therese Johansson  1999  AB7499  SÄFFLE SS    25m  35.18 
274  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    25m  34.94 
68  Anna Eriksson  1999  AI0499  SK STRÄNGN    25m  33.13 
292  Amanda Magnusson  1999  AF9699  MASS    25m  33.42 
104  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    25m  35.00 
94  Tilde Malm  1999  AF8699  NKK    25m  35.45 
35  Tova Lilja  1999  AB9499  SÄFFLE SS    25m  35.85 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  30 januari 2010 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  18:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner