2020-02-24   22:21:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Aquarena Race 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  Aquarena Race 2018    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  14:08   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E  Finaler (14) 
Beräknad start 15:31 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
63  Narin Ahmad  2005  BT2605  HARNÄS SKU    25m   
95  Lovisa Persson  2006  BM3606  HUDIKSVALL    25m   
74  Tua Hvitt  2008  AU9608  HARNÄS SKU    25m   
94  Karin Molin  2004  CA7604  HUDIKSVALL    25m   
195  Ebba Eklund  2009  AJ5209  SUNDSVALL    25m   
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Alice Byström  2008  AU6608  HARNÄS SKU    25m   
142  Lily Utterberg  2008  AT3808  SUNDSVALL    25m   
180  Tindra Byqvist  2008    BOLLNÄS SS    25m   
128  Saga Engström  2010  AB4210  SOLLEFTEÅ    25m  1:11.69 
198  Jennie-Lie Oppgård  2008    SUNDSVALL    25m   
19  Saimi Lylander  2009  AJ6209  BORLÄNGE    25m   
181  Agnes Jonasson  2005    HUDIKSVALL    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Josefine Grönlund  2008  AB3608  NJURUNDA    25m  1:09.73 
72  Ida Hellström  2008  AP4608  HARNÄS SKU    25m  1:03.35 
22  Alice Tägtström  2006  AJ6606  BORLÄNGE    25m  59.44 
111  Anna-Klara Sundström  2007  AH8207  NJURUNDA    25m  58.92 
174  Alma Göthe  2009  AA2209  HÄRJEDALEN    25m  59.21 
110  Emilia Sundholm  2007  AG8807  NJURUNDA    25m  1:00.10 
88  Mira Björkman  2010  AB0610  HEDEMORA    25m  1:03.78 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Emitis Aminiyan  2006  BH7806  SÖDERHAMN    25m  58.10 
177  Bella Trygg Eriksson  2007  AF1807  HÄRJEDALEN    25m  57.92 
178  Ellen Vesterström  2008  AE0608  HÄRJEDALEN    25m  57.02 
42  Fanny Karlsson  2004  BW2204  GÄVLE SS    25m  56.18 
134  Maja Henningsson  2008  AA6808  SUNDSVALL    25m  56.93 
104  Elsa Larsson  2008  AG9208  NJURUNDA    25m  57.67 
112  Lilly Utterström  2007  AQ2407  NJURUNDA    25m  57.95 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Elma Neuman  2008  AB2608  NJURUNDA    25m  55.11 
100  Emma Bergqvist  2008  AG7208  NJURUNDA    25m  54.93 
108  Isabel Olsson  2008  AG1408  NJURUNDA    25m  52.83 
173  Miriam Wästberg  2006  AM6606  ÖSTERBY SS    25m  52.28 
34  Judith Forsberg  2005  BS2605  GÄVLE SS    25m  52.31 
126  Freja Engström  2007  AA8807  SOLLEFTEÅ    25m  54.06 
17  Allis Bülow  2005  BS5205  BORLÄNGE    25m  55.00 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Emma Mossnelid  2006  BB6406  SÖDERHAMN    25m  51.94 
194  Nellie Edbom Wounder  2005  BL3205  SUNDSVALL    25m  51.69 
147  Saga Andersson  2006  BH8806  SÖDERHAMN    25m  51.15 
139  Tilde Sjöberg  2006  AZ3806  SUNDSVALL    25m  50.46 
98  Linn Turesson  2006  BM6606  HUDIKSVALL    25m  51.08 
150  Linn Biller  2006  BQ2206  SÖDERHAMN    25m  51.28 
125  Maija Andersson  2005  AV1405  SOLLEFTEÅ    25m  51.83 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Karolina Karlsson  2004  BH2804  HEDEMORA    25m  50.42 
20  Elena Mortazavi  2004  BM6804  BORLÄNGE    50m  50.23 
175  Matilda Jonsson  2006  AN3806  HÄRJEDALEN    25m  49.94 
29  Tekle Batsikadze  2005  BJ4405  GÄVLE SS    25m  49.75 
129  Alma Persson  2006  BH4806  SOLLEFTEÅ    25m  49.89 
162  Emelie Runarsson  2006  BD5206  SÖDERHAMN    25m  49.94 
105  Maja Modin  2008  AG5408  NJURUNDA    25m  50.41 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Iza Johansson  2005  BJ3605  GÄVLE SS    25m  49.44 
71  Elsa Harnesk  2007  AX4607  HARNÄS SKU    25m  48.57 
157  Märta Karlsson  2007  AV4407  SÖDERHAMN    25m  48.25 
37  Stina Hedlund Loman  2006  BM8406  GÄVLE SS    25m  48.09 
189  Emilia Nordin  2003  AO6803  HEDEMORA    25m  48.15 
57  Emelie Wijker  2003  BA8803  GÄVLE SS    25m  48.48 
156  Ida Karlsson  2005  BQ1205  SÖDERHAMN    25m  49.23 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Hillevi Östlund  2007  AX0807  HARNÄS SKU    25m  48.03 
79  Astrid Lönn  2008  AI4608  HARNÄS SKU    25m  47.00 
140  Alva Sjödin  2006  AG8806  SUNDSVALL    25m  45.92 
164  Agnes Sundqvist  2005  BL0405  SÖDERHAMN    25m  45.57 
89  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  AO8606  HEDEMORA    25m  45.88 
40  Lisa Holfve  2005  AR9605  GÄVLE SS    25m  46.52 
154  Ida Furuström  2005  BR2205  SÖDERHAMN    25m  47.87 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Isabelle Nilsson  2007  AM4607  HARNÄS SKU    25m  45.39 
27  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  44.96 
118  Vilma Herthelius  2005  BJ6405  SANDVIKEN    25m  44.70 
76  Clara Kroon Anderberg  2004  BW0204  HARNÄS SKU    25m  44.40 
122  Enya Söderlund  2006  BE8406  SANDVIKEN    25m  44.45 
121  Moa Kvarnlöf  2004  BA7404  SANDVIKEN    25m  44.86 
179  Johanna Engberg  2003  BG2803  RÄTTVIK    25m  45.09 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Nike Norlander  2007  AE8407  SUNDSVALL    25m  44.05 
84  Ebba-Lotta Staaf  2004  BO6404  HARNÄS SKU    50m  43.87 
81  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  43.57 
82  Tyra Olsson  2003  BZ6803  HARNÄS SKU    25m  42.97 
11  Vera Stefanovic  2006  AF4806  BOLLNÄS SS    25m  43.27 
123  Maja Wikström  2002  AY2602  SANDVIKEN    25m  43.67 
31  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m  43.98 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  42.96 
67  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  42.75 
52  Hanna Stolt  2004  BB8804  GÄVLE SS    25m  41.73 
Emelie Nordqvist  2003  BX8203  BOLLNÄS SS    25m  41.04 
48  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  41.50 
45  Alva Olsson  2003  BW4803  GÄVLE SS    25m  41.74 
39  Vilma Hjertberg  2004  BV1404  GÄVLE SS    25m  42.93 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  40.09 
43  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  38.81 
44  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  38.61 
32  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  37.32 
148  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  38.18 
33  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  38.76 
127  Linnea Engström  2004  AM8404  SOLLEFTEÅ    25m  39.93 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Tyra Strömbom  2004  AM3804  HUDIKSVALL    25m  36.94 
151  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  36.16 
55  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  34.87 
149  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  33.20 
114  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  34.56 
153  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  35.37 
64  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  36.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner