Program för Kringelsim 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 17/2 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.00)
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:38 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer |
Finaler (10) |
Beräknad start 16:55 |
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
236 |
1 |
Felicia Laurén |
2005 |
BU2605 |
TROSABYGD. |
|
25m |
|
|
204 |
2 |
Clara Magnebrant |
2006 |
BQ3206 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
64 |
3 |
Cornelia Eidefors |
2002 |
BA6802 |
NKK |
|
25m |
|
|
223 |
4 |
Venessa Walldèn |
2009 |
AI1209 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
153 |
5 |
Julia Boman |
2008 |
AT3408 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
161 |
6 |
Zoe Carderos |
2008 |
AT2408 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
212 |
7 |
Isabel Samuelsson |
2009 |
AI0209 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
28 |
1 |
Jasmine Musaji |
2008 |
AO7808 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
53.88 |
|
11 |
2 |
Arminda Apaza Cutile |
2006 |
AD7606 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
51.92 |
|
280 |
3 |
Angelica Wahlstedt |
1982 |
AD0682 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
45.17 |
|
34 |
4 |
Veronica Tylus |
2004 |
BY6204 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
43.70 |
|
155 |
5 |
Ellen Broddvall |
2006 |
BC5406 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
44.38 |
|
278 |
6 |
Susanne Johansson |
1972 |
AB9272 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
46.00 |
|
268 |
7 |
Noa Ek |
2008 |
AA8108 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
53.11 |
|
222 |
8 |
Lova Wahlstedt |
2010 |
AC0610 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
8 |
1 |
Ellen Lundgren |
2007 |
AM8207 |
ARVIKA SS |
|
25m |
40.49 |
|
271 |
2 |
Emma Danielsson |
2002 |
AT4202 |
NACKA HI |
|
25m |
39.31 |
S9 |
100 |
3 |
Emelie Bilands |
2006 |
AN4206 |
SKK |
|
25m |
38.01 |
|
226 |
4 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
BS7604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
36.29 |
|
145 |
5 |
Sara Andersson |
2005 |
BQ2405 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
36.83 |
|
156 |
6 |
Josefine Busk |
1997 |
BS1897 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
38.69 |
S14 |
29 |
7 |
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
AO8207 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
39.50 |
|
213 |
8 |
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
CB4403 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
40.83 |
S8 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
216 |
1 |
Emilia Teglöf |
2005 |
AQ3205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
35.75 |
|
197 |
2 |
Melissa Klintengren |
2007 |
AH0807 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
35.41 |
|
150 |
3 |
Moa Berg |
2006 |
AC7206 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
35.41 |
|
170 |
4 |
Marit Seeliger |
2005 |
AP7205 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
34.82 |
|
117 |
5 |
Alva Herlitz |
2005 |
BF4805 |
SKK |
|
25m |
35.25 |
|
142 |
6 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
BC6406 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
35.41 |
|
172 |
7 |
Clara Teljstedt |
2006 |
AL7806 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
35.61 |
|
269 |
8 |
Elina Tshibanda |
2007 |
AB7407 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
36.02 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
24 |
1 |
Felicia Klintemar |
2005 |
BM6605 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
34.76 |
|
266 |
2 |
Agnes Öhman |
2006 |
AG2406 |
ÖSMO SS |
|
25m |
34.44 |
|
215 |
3 |
Ella Sörensen |
2004 |
BO6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
33.82 |
|
265 |
4 |
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
ÖSMO SS |
|
25m |
33.46 |
|
159 |
5 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
AY8205 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
33.76 |
|
201 |
6 |
Oliwia Lange |
2004 |
BS6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
34.06 |
|
21 |
7 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
AQ2605 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
34.63 |
|
164 |
8 |
Alice Englund |
2005 |
AS4205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
34.78 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
12 |
1 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
BA5404 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
33.16 |
|
1 |
2 |
Sanna Axelsson |
2004 |
AI4204 |
ARVIKA SS |
|
25m |
32.94 |
|
208 |
3 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
32.88 |
|
31 |
4 |
Ida Nygren |
2004 |
BL2404 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
32.48 |
|
123 |
5 |
Maya Levin |
2004 |
AN3204 |
SKK |
|
25m |
32.55 |
|
122 |
6 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
AO0403 |
SKK |
|
25m |
32.92 |
|
264 |
7 |
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
ÖSMO SS |
|
25m |
33.08 |
|
133 |
8 |
Klara Svenheim |
2005 |
AT9205 |
SKK |
|
25m |
33.31 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
148 |
1 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
32.18 |
|
121 |
2 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
AG9605 |
SKK |
|
25m |
31.99 |
|
4 |
3 |
Matilda Kristiansson |
2001 |
AP4401 |
ARVIKA SS |
|
25m |
31.73 |
|
30 |
4 |
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
AZ4205 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
31.56 |
|
270 |
5 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
AL2404 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
31.59 |
|
10 |
6 |
Majken Pettersson |
2001 |
BG6201 |
ARVIKA SS |
|
25m |
31.86 |
|
101 |
7 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
SKK |
|
50m |
32.12 |
|
20 |
8 |
Pernilla Hemmälin |
2001 |
AO3801 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
32.33 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
225 |
1 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
30.89 |
|
13 |
2 |
Emilia Bengtsson |
2001 |
BA3601 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
30.47 |
|
40 |
3 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
30.17 |
|
51 |
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
AL4899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
29.70 |
|
2 |
5 |
Clara Hedling |
2001 |
AP9201 |
ARVIKA SS |
|
25m |
29.77 |
|
243 |
6 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
30.35 |
|
105 |
7 |
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
SKK |
|
25m |
30.66 |
|
5 |
8 |
Miranda Kristiansson |
2001 |
AP6401 |
ARVIKA SS |
|
25m |
31.20 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
205 |
1 |
Jennifer Mardo |
2005 |
AW1405 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
29.54 |
|
70 |
2 |
Josefine Härdelin |
2001 |
AF4601 |
NKK |
|
25m |
29.11 |
|
221 |
3 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
28.85 |
|
49 |
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
AW7499 |
SK NEPTUN |
|
25m |
28.61 |
|
238 |
5 |
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
28.76 |
|
48 |
6 |
Malin Jansson |
1999 |
AY7299 |
SK NEPTUN |
|
25m |
28.87 |
|
113 |
7 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
AB5203 |
SKK |
|
25m |
29.35 |
|
245 |
8 |
Vera Sköld |
2001 |
AT2401 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
29.67 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
67 |
1 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NKK |
|
25m |
28.24 |
|
106 |
2 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
25m |
27.97 |
|
196 |
3 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
27.07 |
|
214 |
4 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
26.19 |
|
162 |
5 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
26.95 |
|
125 |
6 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
27.35 |
|
193 |
7 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
28.01 |
|
47 |
8 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
AL4800 |
SK NEPTUN |
|
25m |
28.55 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:38 |
|