Program för Ullbergstrofén 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2018 |
|
Utskriftsdatum |
28 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
17:48 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Herrar |
Försök (3) |
0 år och äldre: Samuel Törnqvist (1997) 2:11.01 2016-05-01 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
458 |
1 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
25m |
2:22.41 |
319 |
2 |
Richard Ekholm |
2002 |
AV1702 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:21.50 |
962 |
3 |
Kenzo Buchli |
2000 |
AL0700 |
SPIF SF |
|
25m |
2:19.49 |
703 |
4 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
25m |
2:14.92 |
48 |
5 |
Matteo Pasquale Lombardi |
2002 |
|
G SPORT VI |
|
25m |
2:09.87 |
314 |
6 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:14.40 |
575 |
7 |
Christopher Jedel |
1995 |
AG7995 |
MASS |
|
25m |
2:16.68 |
796 |
8 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:20.28 |
746 |
9 |
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
25m |
2:22.16 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
801 |
1 |
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:22.29 |
922 |
2 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:21.42 |
775 |
3 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
2:19.28 |
873 |
4 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:14.78 |
965 |
5 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
SPIF SF |
|
25m |
2:07.04 |
465 |
6 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
25m |
2:13.31 |
900 |
7 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:16.62 |
523 |
8 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
25m |
2:19.85 |
91 |
9 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:22.05 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
772 |
1 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
2:22.29 |
883 |
2 |
Oskar Axandersson |
2002 |
AN7502 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:20.67 |
941 |
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:18.23 |
33 |
4 |
Matteo Gagliardi |
2002 |
LAZ059038 |
G SPORT VI |
|
25m |
2:14.45 |
580 |
5 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
2:03.84 |
276 |
6 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:13.18 |
399 |
7 |
Jonatan Wede |
1988 |
AB7388 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:15.15 |
773 |
8 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
25m |
2:19.53 |
496 |
9 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
25m |
2:22.02 |
194 |
10 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
25m |
2:23.68 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 april 2018 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
17:48 |
|